Z výhry měl obrovskou radost lídr karvinského týmu Lumír Rosůlek, který si nevybavuje, že by kdy v Letohradě bodoval. „Konečně jsem tam vyhrál. Doposud to pro mě byla zakletá půda. Musím poděkovat klukům, protože do jednoho podali srdnatý výkon a byli za to odměněni,“ jásal Rosůlek.

Základním předpokladem úspěchu bylo, že Karvinští odjeli k utkání v solidní sestavě. „Chyběli jen dva hráči,“ uznal Rosůlek.

Letohrad se pokoušel Karvinou hned v úvodu zaskočit vysokou aktivitou a napadáním. „Vletěli na nás parádně, ale naštěstí jsme to ustáli a postupem času se začali osmělovat,“ popsal hektický úvod Rosůlek.

Karvinští nápor soupeře přečkali bez úhony a sami v 7. minutě udeřili. „Myslím, že je to dost zaskočilo. Trochu se stáhli a už nás tolik nenapadali, protože zjistili, že i my můžeme být nebezpeční,“ pochvaloval si Rosůlek.

Letohrad srovnal na konci třetiny z přesilovky, ale Lumír Rosůlek měl nachystánu bleskovou odpověď a ještě stihl na gól domácích reagovat. Patnáct sekund před koncem dal Letohradu gól do šatny.

Ve druhé třetině pokračovali Slezané v zodpovědném výkonu, poctivě bránili a uměli si vytvořit tlak v útočném pásmu. „Přežili jsme nějaká oslabení a dobře si to dávali. Třetí gól pomohl,“ konstatoval Rosůlek.

Východočeši se nevzdali, takže k vidění byl nadstandardní ligový duel. „Hrálo se pořád v tempu, byl to výborný hokejbal,“ potvrdil Rosůlek.

Domácí ve 42. minutě snížili na 2:3 ve vlastním oslabení, ale hosté jim už víc nedovolili. „Čekal jsem, že je branka nakopne, už jsme to ale ustáli. Jsou to velmi cenné body,“ zakončil Rosůlek a pochválil za výkon celý tým včetně gólmana Miroslava Solara, který tým několikrát podržel.

Hokejbal Letohrad – HbK Karviná 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Anýž (Hejtmánek, Bogdány), 42. Věchet (Bečka) – 7. Diviš (Skyba, L. Rosůlek), 15. L. Rosůlek (Skyba), 19. Diviš (L. Rosůlek, Říman). Rozhodčí: Zbořil, Černý. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Oslabení: 1:1. Diváci: 110.

Karviná: Solar – Konečný, Růžička, Zaremba, Říman, Sladký, M. Vašek – Pala, J. Rosůlek, Fárský – Diviš, L. Rosůlek, Skyba – Řehůřek, Hladký, Vosyka – Čapka, Krul, Stromko. Trenér: L. Rosůlek.