I. liga mužů: HCB Karviná B – Tatran Bohunice 21:24 (10:9)

Prvoligová juniorka se i přes výrazné posílení z A-týmu nedovedla vypořádat s nováčkem soutěže Tatranem Bohunice a je na nejlepší cestě sestoupit.

Karvinští mladíci vyhráli v této soutěži naposledy 16. listopadu loňského roku nad Lounami.

Proti Brňanům odehráli vyrovnané utkání a ještě v poločase drželi těsný náskok. Dobře kombinovali, pět minut po změně stran už vedli 14:10 a vypadalo to na výhru. Zbytek zápasu ale patřil hostům, kteří byli pohyblivější a přesně stříleli. „Vždy si vypracujeme řadu brankových příležitostí, ale ty s železnou pravidelností neproměňujeme. To se pak těžko boduje. Také technické chyby nás dostávají do kolen," rozhazoval nespokojeně rukama trenér Karviné Jaroslav Hudeček.

Rozhodčí: Horsák, Videcký. Sedmimetrové hody: 6/5:1/1. Vyloučení: 0:4.
Karviná B: Bartoň, Pala – T. Mlotek 4, J. Dudek 6/3, Pindej 1, Tichý, Lukács, Marhons 1, Gelnar 1, Jan Užek 2, Jiří Užek 1, Michalisko 2, P. Dudek, Paululík 3/2. Trenér: Jaroslav Hudeček.

I. liga starších dorostenců: HCB Karviná – HC Zubří 24:25 (12:11)

Starší dorost vybojoval rovnocenný boj se Zubřím, ovšem v závěru dovolil hostům v obraně příliš, a to jej stálo ztrátu bodů.

Přitom ještě ve 42. minutě vedli baníkovci 18:17. Pak ale neubránili rychlé akce hostí. Zvláště na levé straně obrany to „hořelo."

„Téhle ztráty je velká škoda. Měli jsme dnes na to, abychom bodovali, ale zase ty technické chyby," postěžoval si trenér Hudeček, který věří, že tým půjde postupně nahoru.

Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 1/1:4/2. Vyloučení: 0:1.
Karviná: Vajda, Bonček, Nolč – Šťastný 4, Kováč, Drzyzga 2, Varmuža 5, Vaňko 4/1, Harabiš 2, Marušík 1, Čavrnoch 1, Valúch, Borys 5. Trenér: Jaroslav Dorotík.

I. liga mladších dorostenců: HCB Karviná – HC Zubří 24:26 (15:12)

Mladší dorostenci mají v soutěži jediné dvě prohry a obě se Zubřím. Tu druhou přidali právě v sobotu, přitom první půli zvládali výborně a vedli o tři góly.

Ovšem kam se ve druhé půli poděl nejlepší střelec soutěže Denis Szabla, to ví asi jen on sám. Horší hráč na hřišti snad nebyl.

Mladí baníkovci (v černém) podlehli Zubří.

Kouč Karviné Petr Laclavik byl po utkání sice mírně zklamaný, ale porážku vzal s nadhledem. „Člověk sice hráčům něco vysvětluje, ale mnohdy je to marné. Jsou to ještě kluci," mávl rukou s dodatkem, že jeho tým má pořád situaci ve vlastních rukách. „Ještě o bod vedeme. Na podzim jsme v Zubří také prohráli, a pak se odpíchli k vítězné sérii. Tak doufám, že teď na jaře to bude stejné. Po porážce bychom už nemuseli prohrát v žádném utkání a titul je náš," pousmál se zkušený kouč karvinské mládeže.

Ten zase emotivně prožíval každý okamžik střetnutí a těch infarktových tam byla spousta. Nervy by si mohl ušetřit, kdyby jeho svěřenci odskočili soupeři na pětibrankový rozdíl už v první půli. „Měli jsme tam takové momenty. Je to škoda, protože dvě třetiny střetnutí vyzněly pro nás. Ještě začátek druhé půle nebyl z naší strany špatný, ale pak přišla ta rozhodující pasáž," přiznal Laclavik. „Měli jsme na ruce gólovky – nedali je a zbytečné technické chyby nás pak dostávaly pod tlak. Třeba jsme vyrovnali, ale hned udělali chybu, a to i nejzkušenější hráči, kteří to zbytečně brali na sebe a stříleli z nepřipravených pozic. Zubří vědělo, že střelami z dálky asi hrozit nebudeme, a tak si pokrylo Szablu a už jsme měli problémy," přibližoval Laclavik.

Mladí baníkovci (v černém) podlehli Zubří.

Dodal, že utkání sneslo přísná kritéria. „Muselo se líbit. Oba gólmani chytali skvěle, byly tam zajímavé momenty. Těsně nám to nevyšlo, ale nic se neděje. Jedeme dál," pravil optimisticky kouč Karviné.

Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 2/2:2/1. Vyloučení: 1:4.
Karviná: Mokroš, Juráš, Kubeček – Plaček 5, Zuzánek 3/1, Wozniak 1, Gaspár, Szabla 8/1, Zajonček, Solák, Petr 3, Wilczek, Podhrázský, Piwko 4. Trenér: Petr Laclavik.