Druhou medaili vybojoval koulař Tomáš Staněk. První muž letošních tabulek se dočkal vůbec první velké medaile, nestačil jen na Němce Davida Storla a Novozélandaňa Thomase Walshe. 

Ačkoliv Maslák ve finále zaběhl svou nejlepší čtyřstovku halové sezony (45,47 sekundy), cílem závodu proběhl až jako třetí. O chvíli později se však mohl radovat ze třetího titulu halového mistra světa ve své kariéře – to když rozhodčí vyloučili vítězného Španěla Óscara Husillose i druhého Dominikánce Liguelína Santose!

Již v pátek přitom rozhodčí diskvalifikovali i dosud suverénního lídra letošních tabulek, Brandona Taplina z Grenady, a to společně se všemi účastníky jeho rozběhu.

Český čtvrtkař tak zůstává v hale na vrcholné akci „neporažen“ již dlouhých šest let, když se může pyšnit titulem trojnásobného halového šampiona Evropy i světa.

| Video: Youtube

Jako vedoucí muž světových tabulek vstupoval do závodu koulařů Tomáš Staněk, který na začátku února stanovil nový český halový rekord (22,17 metru).

Závodník pražské Dukly v Birminghamu hodem dlouhým 21,44 metru vybojoval bronz, přičemž o stříbrnou medaili ho připravil pouze horší druhý nejdelší pokus, než jaký předvedl Němec David Storl. Zvítězil Novozélanďan Thomas Walsh, který jako jediný ve finále překonal hranici 22 metrů – a to hned třikrát.

Po závodu Staněk České televizi přiznal, že ho dnes výrazně limitovaly zdravotní problémy: „Na posledním tréninku jsem si trochu hnul se zády a na těch pokusech to bylo znát. Netrefil jsem pořádně žádný, jinak bych asi vybojoval stříbro,“ uvedl.

Naopak si příliš nedařilo mílaři Jakubu Holušovi. Obhájce stříbra neprošel do finále běhu na 1500 metrů, když v rozběhu skončil až na pátém místě.