Zatímco před rokem Petrovickou kotlinu ovládli cizinci, letos se dařilo domácím závodníkům. Králem nedělního odpoledne se stal Filip Neugebauer ze stáje Osička MX Team, který v elitní kategorii MX1 ovládl první i druhou jízdu. V celkové klasifikaci tak stáhl náskok vedoucího závodníka Benceho Szvobody z Maďarska, jenž v Petrovicích skončil čtvrtý, na pouhých sedm bodů.

„V minulých závodech jsem ztratil několik zbytečných bodů. Je třeba začít to dohánět, jsem rád, že to dneska vyšlo,“ řekl spokojený Neugebauer, jenž i ve druhé jízdě, kterou ovlivnil prudký déšť, předvedl povedený a agresivní výkon. „Je druhá polovina sezony, ještě to udělám zajímavé,“ řekl.

Druhý, k velké radosti početné skupiny polských fanoušků, skončil v elitní kategorii Polák Tomasz Wysocki, jenž v Petrovicích v uplynulých dvou letech nejel. Na bronzový stupínek si stoupl Čech Martin Michek. „Sezona mi začala bledě, byl jsem na operaci s prstem a několik závodů jsem nechytil. Teď se mi ale vrací forma do krve, budu se snažit bojovat a rvát se až do posledního kola, jako dnes s Tomkem,“ poukázal Michek na souboj o druhé a třetí místo, který byl napínavý až do cílové rovinky.

Daleko menší drama bylo k vidění v kategorii MX2, v níž v obou jízdách vládl systémem start – cíl Martin Krč ze stáje Buksa/Ados KTM Team. „Povedly se mi starty a pak už jsem si to hlídal,“ komentoval hladké vítězství rodák ze Šternberku, který měl v Petrovicích velkou diváckou podporu. „Je to pro mě víceméně domácí trať. Jezdil jsem tady a znám jí dobře, s výsledkem jsem hrozně spokojený,“ uvedl Krč, který v celkové klasifikaci o bod přeskočil Šimona Jošta ze Slovenska a dostal se do vedení.

Nedělní motokros v Petrovicích nabídl zajímavou podívanou.

Jošt v neděli skončil až čtvrtý, společně s Krčem ho porazili ještě druhý Jonáš Nedvěd a třetí Petr Polák. „Bylo to hodně těsné, ve druhé jízdě jsem měl hned na startu kontakt a byl jsem úplně vzadu. Nějak se mi to ale povedlo dojet,“ pousmál se po závodě Polák.

Mezi ženami svou dominanci potvrdila Kristýna Vítková ze stáje Yamaha Čepelák Racing Team, která s přehledem vyhrála obě jízdy a letos zůstává neporažená. To stejné platí také pro Martina Žeravu z týmu KRTZ Motosport, jenž suverénně ovládl první i druhou jízdu veteránů a upevnil si náskok v celkové klasifikaci. Ve své kategorii zatím nemá konkurenci, což by se ale brzy mohlo změnit „přestupem“ Petra Bartoše, kterému před pár dny bylo čtyřicet let. „Těším se, až spolu budeme závodit. Snad to bude pro diváky zajímavé,“ říká Žerava. Bartoš však prozatím stále jezdí v kategorii MX1 a v Petrovicích v ní vybojoval celkové sedmé místo.

VÝSLEDKY

MX1: 1. Filip Neugebauer (Osička MX Team), 2. Tomasz Wysocki (JD Gunnex KTM Racing Team), 3. Martin Michek (Buksa/Ados KTM Team).

MX2: 1 Martin Krč (Buksa/Ados KTM Team), 2. Jonáš Nedvěd (Orion Racing Team), 3. Petr Polák (JD Gunnex KTM Racing Team).

Ženy: 1. Kristýna Vítková (Yamaha Čepelák Racing Team), 2. Marika Mlýnková (BV Racing Cross), 3. Barbora Laňková (Orion Racing Team).

Veteráni: 1. Martin Žerava (KRTZ Motorsport), 2. Zdeněk Pučalka (KRTZ Motorsport), 3. Jiří Pach (Motosport Chýnov AČR).

Veteráni nad 50 let: 1. Petr Dokoupil (KRTZ Motorsport), 2. Roman Majer (bez příslušnosti), 3. Leopold Šimák (SMS Nepomuk).