Karviná měla v akci hned dva zástupce. Druholigový MHK doma vypadl s Hranicemi, ale extraligový Baník postupuje po výhře ve Zlíně.

Překvapením je vyřazení Jičína v Novém Veselí a také Zubří muselo o postup řádně zabojovat ve Velké Bystřici, kde působí exkarvinský Lubomír Veřmiřovský. Toto střetnutí rozhodly až sedmimetrové hody.

Házenkáři HCB naopak v Hranicích o víkendu vyhráli a postupují i v poháru ve Zlíně.Zdroj: Deník

Extraligová Karviná nastoupila ve Zlíně proti vedoucímu týmu I. ligy, který se chce zase vrátit do nejvyšší soutěže. Hosté si podobně jako Zubří „mákli" - nakonec úspěšně zvládli závěr utkání a postupují do čtvrtfinále, které je na programu 21. prosince.

„S postupem jsme spokojeni, ale s předvedenou hrou ne," prozradil trenér Baníku Marek Michalisko. „V utkání dostali příležitost hráči širšího kádru. Musím podotknout, že Zlín má velmi dobré mužstvo, nebyla to jen formalita, jak si někdo mohl před utkáním naivně myslet. My jsme sice po celé utkání vedli o čtyři až šest branek, ale Zlín pořád bojoval a dělal nám problémy. V závěru dokonce vyrovnal na 25:25, naštěstí jsme v posledních třech minutách rozhodli o vítězství," oddechl si Michalisko.

HC Zlín – HCB Karviná 25:28 (12:16)

Rozhodčí: Florián, Netík. Vyloučení 3:2. Sedmimetrové hody: 0:3/3.

Karviná: Witkowski, Tabara – Piwko, Monczka 5, Borys, Hanisch 7/3, Mucha, Plaček 3, Radčenko, Drzyzga 3, Wozniak, Jan Užek 2, Solák 3, T. Mlotek 2, Frančík , Jiří Užek 3. Trenér: Marek Michalisko.

Házenkáři HCB naopak v Hranicích o víkendu vyhráli a postupují i v poháru ve Zlíně.Zdroj: Deník

Statečný boj MHK Karviná

Ve stejnou dobu jako ve Zlíně probíhal srdnatý boj druholigových házenkářů MHK proti Hranicím. Favorizovaný Cement nakonec svou úlohu potvrdil. Loni měl ve stejné fázi soutěže s domácími hráči obrovské problémy a postoupil až v úplném závěru zápasu. Tentokrát si utkání lépe pohlídal.

Už v poločase vedl o tři branky, ale nadšeně bojující domácí mu byli místy vyrovnaným soupeřem.

Hranice si vlastně prohodily role s Kopřivnicí, která před měsícem na půdě MHK z poháru vypadla, ale pak překvapivě vyhrála na palubovce extraligového HCB v lize. Hranice naopak v neděli v lize s Baníkem prohrály, ale přes druholigový MHK prošly dál.

„Po loňské zkušenosti a také díky tomu, že jsme vyřadili tu Kopřivnici, neponechaly Hranice nic náhodě. Přijely v nejsilnější sestavě, byl tady Stržínek, Zemánek, Tůma, Čadra, v bráně Magrla. Hosté od začátku vedli, víceméně si to udržovali," popisoval průběh utkání Jan Dudek, nejlepší střelec mužstva MHK.

Házenkáři MHK Karviná (v bílém) na Hranice nestačili.Zdroj: Ivo Dudek

Dařilo se mu i v předešlém pohárovém utkání proti Kopřivnici. „Nějaké góly jsem dal, ale prakticky to na mě zbylo. Moc spojek jsme k dispozici neměli, vlastně jen tři, takže někdo ty góly dávat musel," pousmál se tahoun týmu.

Hranice vedly rychle 7:2, domácí ale skvěle zabojovali a dotáhli se na stav 10:10 a 11:12. „Škoda, že nám Hranice v závěru poločasu zase odskočily na tři góly. Mohli jsme je ještě více potrápit," upozornil Dudek na pokažený úvod a závěr první půle.

Ovšem start do té druhé také nebyl bůhvíjak vydařený. „Střelecky jsme se nemohli dobrou čtvrthodinu prosadit a Hranice získaly rozhodující náskok. Tady byl zlom v utkání," poukázal na klíčovou pasáž.

Sympaticky hrající Karviná se ale pořád nevzdávala a hráči odvedli proti favoritovi bojovný a poctivý výkon.

Házenkáři MHK Karviná (v bílém) na Hranice nestačili.Zdroj: Ivo Dudek

Raritou střetnutí byla skutečnost, že Josef Diviš a Petr Pomahač, kteří normálně hrají za MHK Karviná, se představili v dresu Hranic, kde jsou na hostování. Diviš se dokonce dvakrát trefil.

„Celkově můžeme naše letošní pohárové vystoupení považovat za úspěšné, hlavně kvůli té Kopřivnici. Každý podobný zápas je pro nás výjimečný, týmy z nižších soutěží se vždy chtějí na favorita vytáhnout a je to zajímavá konfrontace. A příští rok do Final four," vtipkoval závěrem Jan Dudek.

MHK Karviná – Cement Hranice 20:27 (11:14)

Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Vyloučení: 7:4. Sedmimetrové hody: 6/6:8/8. Diváci: 100.

MHK: Nolč, Pala, Wojcik – Seriš 1, Csöllei 1, Vančo 1, Čavrnoch, Pulido, Husár, Kawulok 5/3, Pecka 1, Pindej 2, Dudek 9/3.

Další výsledky osmifinále: Litovel – Brno 30:40, Maloměřice – Dukla Praha 26:30, Strakonice – Plzeň 23:29, Velká Bystřice – Zubří 27:27, 2:4 na sedmičky, Nové Veselí – Jičín 31:23.

Oldřich Horák