Nováček soutěže Slavoj Český Těšín nastoupil v Hošťálkové, kde remizoval 4:4 a v tabulce je stále druhý, ovšem už jen o bod za Třincem. V dalším kole hrají šachisté Slavoje 4. února v domácím prostředí s Lokomotivou Brno.

Šachy Hošťálková – Slavoj Český Těšín 4:4

„Soupeř nastoupil v kompletní sestavěi se třemi esy na prvních třech šachovnicích, reprezentanty do 26 let,“ prozradil kapitán hostů Václav Mitura. Střetnutí se pro Slavoj nevyvíjelo dobře, jelikož na třetí šachovnici se Mrázek neorientoval v náročné pozici Grynfeldovy indické zcela správně a dostal se pod tlak, který nakonec neustál. „Škoda, že Láďa Langner prohrál taky. S černými figurami se znamenitě bránil čtyřicet tahů, ale v závěru se dopustil chyby a musel vzdát,“ zalitoval Mitura. Poté skončili spravedlivým remizami duely Karlík – Kawulok a Krmela – Raszka.

Za stavu 1:3 zavelel k obratu skvěle hrající Molenda. Následně vyhrál nad Malčákem i sám Mitura. V posledních dvou partiích se urodily remízy, a tak Těšíňané po šesti hodinách hry dovedli bojovné utkání do bodového konce.

Body Těšína: Molenda a Mitura po 1, Mroziak, Kawulok, Gibiec a Raszka po 0,5.

Oldřich Horák