Další část nejvyšší soutěže startuje koncem února. Karvinské čeká ještě deset zápasů, ve hře je tak stále třicet bodů. „My však máme dva zápasy k dobru a na jaře budeme hrát šestkrát doma,“ říká Rosůlek, jehož tým má šestibodový odstup od osmého Letohradu a dokonce devítibodový náskok před devátými Sudoměřicemi. „Nechceme o to už přijít,“ dodala jedna z opor týmu.

To nejtěžší ze zimní přípravy mají karvinští hokejbalisté za sebou. „Byli jsme v posilovně, plavali jsme. Teď už je to cílová dřina a vše směřujeme na hřiště. Tam sice taky začneme běháním, ale pak už se bude pilovat technika,“ řekl Rosůlek, který je, až na zbytečné podzimní ztráty s Mostem a Pardubicemi, s dosavadním průběhem sezony spokojený.

Přesto je ale stále na čem pracovat. „Máme hodně oslabení, to musíme změnit, protože soupeři dokážou naše vyloučení potrestat. Musíme se zaměřit taky na naši hru v obranném pásmu i naše vlastní přesilovky,“ říká Rosůlek.

S kádrem je spokojený

V karvinské kabině během zimy proběhly jen drobné hráčské změny. „Nějaké korekce sice byly, ale jen minimální. Našim klukům totiž věřím, máme dobrý tým,“ říká hrající kouč HbK, jenž očekává příchod jedné, dosud nejmenované, posily, která může hrát jak v útoku, tak i obraně. „A to je pro mě skvělé,“ těší se na příchod nového hráče Rosůlek, který už vyhlíží jarní pokračování sezony. „Máme na to, abychom byli lepší než osmí. Tajným přáním je páté místo, ale jsme nohama na zemi. Hlavní je play off,“ uzavřel.