Vedle čistě mužských a ženských, nechyběly ani smíšené celky. Soutěžilo se ve vzpírání, v běhu na jeden kilometr, gymnastice, dále se prováděly cviky namáhající především ruce a břišní svaly. Havířovskou crossfitovou scénu zastupovali borci Martin Sládeček a Lukáš Topiarz. Probojovali se do semifinále, což je v silné mezinárodní konkurenci určitě úspěch. Mezi účastníky byl například i Petr Schlegel z východních Čech, který patří mezi absolutní českou špičku.

„Jsem rád, že vše proběhlo hladce. Dvacet týmů bylo tak akorát. Mám velkou radost z kladných ohlasů jak od soutěžících, tak i návštěvníků. S úrovní závodu jsem maximálně spokojen. Vítězná dvojice byla po všech stránkách vynikající. V hledišti vládla úžasná atmosféra. Věřím, že jsme v Havířově odstartovali novou sportovní tradici," stručně hodnotil trenér a hlavní organizátor víkendového sportovního klání Michal Mička z pořádající organizace Crossfitness Havířov. Závod s velkým přehledem moderoval FilipTrojovský.

O medaile se rozdělily následující týmy:
1. místo Bodyworld – Michal Merganič (Brno), Erik Tóth (Bratislava)
2. S14 Colliery Fast team – Lukáš Káňa, Jan Peršín (oba Ostrava)
3. The Zone – Michal Kozmal, Štefan Pavlík (Slovensko)

Co je Crossfit

Kondiční a silový cvičební program navržený tak, aby pomohl každému získat všeobecnou fyzickou zdatnost. Je to zároveň i životní styl, který inspiruje člověka pracovat na svých slabých a také silných stránkách. Není zaměřený jednostranně, ale rovnoměrně. Rozvíjí deset základních fyzických hledisek, a to kardiorespirační vytrvalost, výdrž, sílu, pružnost, výbušnost, rychlost, koordinaci, hbitost, rovnováhu a přesnost. Je založen na kombinaci cviků, které většinou tyto aspekty využívají. Mezi nejčastější soutěžní disciplíny patří vzpírání, sportovní gymnastika, běh, plavání, silový trojboj a mnoho dalších. Ve všem je rozhodující rychlost. Například kolikrát za minutu zvedne činku, kolik udělá dřepů a podobně. Crossfitu se nemusejí obávat ani senioři nebo děti, protože trénink lze pro ně vhodně přizpůsobit.

Strava:
Vyznavači crossfitu mají vlastní jídelníček, který striktně dodržují. Velmi zjednodušeně řečeno jsou ze stravy vyloučeny obiloviny, mléčné výrobky a sladkosti. Jí se pouze maso, vajíčka, ovoce, zelenina a oříšky. Převažují tedy bílkoviny, tuk a minimalizuje se příjem sacharidů. Nelze zapomenout ani na pitný režim například ve formě ovocné šťávy.
Autorem fotografií je Josef Pintér. Stupeň vítězů pochází od organizátorů.