Zazářila talentovaná běžkyně Lada Vondrová. Dvacetiletá závodnice Pardubic vyhrála jak závod na 200, tak i ten na 400 metrů. Svůj primát na čtvrtce navíc ozdobila novým rekordem šampionátu.

„Krásně se to poslouchá. Chtěla jsem hlavně zabojovat na čtvrtce o ten rekord mistrovství, zaběhnout pod 52 sekund, což se podařilo,“ usmívala se Vondrová, která ovládla čtyřstovku v čase 51,82 s. Vylepšila tak o 17 setin zápis Heleny Fuchsové z roku 2001. „Ten titul na dvoukilo už byl bonus,“ dodala spokojená Vondrová.

Výstavní disciplínou byl také mužský běh na 400 metrů. Roli favorita potvrdil Pavel Maslák, který si dosprintoval pro svůj druhý halový titul v letošním nejlepším evropském výkonu 46,12 s. „Jsem spokojený jak s titulem, tak s časem. Věřil jsem ale, že to zaběhnu pod 46,“ vykládal bezprostředně po závodě Maslák.

Atlet pražské Dukly, za kterou už havířovský odchovanec léta závodí, pak ještě s kolegy ovládl štafetu na 4x200 metrů. Družstvo ve složení Maslák, Šorm, Macík a Ryba bylo v cíli nejrychlejší v čase 1:24,31 min.