Trenér týmu Michal Brůna poslal do hry mladíky Miroslava Halamu, Jakuba Flajsara, Petra Širokého, Davida Růžu i Nicolase Noworytu, kteří dosud minutově strádali, a ti se mu odvděčili za důvěru kvalitním výkonem.

„Musím dneska mladé pochválit, vlastně všichni zahráli výborně,“ uznal Brůna, který si pochvaloval, že utkání běželo přesně podle karvinských plánů.

„Chtěli jsme tam mladé strčit od začátku, a aby vydrželi až do konce, což se povedlo. Jediným negativem je zranění Urbańského, který si něco udělal s kolenem a pojede na vyšetření, tak uvidíme, co z toho bude,“ dodal Brůna.

Baníkovci si dostatečný náskok vytvořili už do poločasu, po něm ho pak navyšovali. „Soupeř pak už odpadl i fyzicky,“ postřehl karvinský kouč. Naopak jeho tým je na tom kondičně dobře, když hrál ve středu proti Dukle a zvládl i sobotní duel. „Kluci mají naběháno,“ souhlasil Brůna.

Na pivotu protočil tři hráče, každý dostal šanci dvacet minut, zahrály si i pory Solák a V. Patzel. Ke zdaru týmu přispěli třinácti góly. A jak už bylo řečeno, přidali se i mladí.

Karvinským vyšla taktika, když chtěli se soupeřem běhat a nehrát moc na postavené obrany. Ve druhé půli se rozjel brankostroj. Stříleli jak domácí Brňané, tak Slezané, kteří se přehoupli přes čtyřicítku nastřílených gólů.

Pro mladé hráče Baníku se jednalo o dobrý zápas, mohli si tím říct o šanci i v dalších utkáních. „Uvidíme. Je něco jiného hrát proti Maloměřicím a něco jiného ve vyrovnaných zápasech, kdy mančaft potřebuje se soupeřem držet krok a odskočit mu. V Karviné je tlak na výsledky, mladí se s ním musejí naučit žít,“ upozornil Brůna.

SHC Maloměřice – Baník Karviná 27:42 (10:19)

Sled: 2:0, 2:5, 4:5, 4:8, 6:11, 8:14, 9:19, 12:23, 16:26, 20:29, 21:34, 24:39. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Sedmičky: 3/2:1/1. Vyloučení: 1:5. Diváci: 0 (hráno bez diváků).

Nejvíce branek Maloměřic: Havlát 7/2, Kučera 6, Jonáš 4.

Karviná: Tabara, Marjanović – Růža 4, Noworyta 1, Široký 5, Halama 3, Flajsar 5, Urbański, Franc 2, Plaček 3, Skalický 3, Gromyko, Patzel 7/1, Solák 6, Nantl 2, Jan Užek 1. Trenér: Brůna.