Klubů věnujících se silniční (i jakékoliv jiné) cyklistice je jako šafránu, a tak potěšila informace o jednom nově založeném. Je jím Cyklo Tým Horní Bludovice, který funguje už druhým rokem a hned se začlenil do nového ročníku seriálu cyklistických podniků v našem regionu.

V sobotu 15. června se jel 12 km dlouhý závod Do vrchu Pusteven, který pořádal CK Frenštát pod Radhoštěm. Ve společné kategorii kadetů a juniorů dojel šestý Michal Figalla právě z Cyklo Týmu Bludovice. Osmý skončil Štěpán Kyjonka, desátý Vojtěch Huráč, dvanáctý Tomáš Swaczyna a čtrnáctý Vojtěch Kučera (všichni CK Feso Petřvald).

Mezi mladšími žáky dominoval orlovský talent Antonín Míra z Orlíku Orlová, mezi mladšími žákyněmi zase petřvaldská Markéta Huráčová a mezi staršími žákyněmi Kateřina Nosková z Orlíku Orlová. Druhá dojela Dominika Rupová taktéž z CK Feso Petřvald.

Dalším závodem do vrchu byl závod na Javorový. Jel se 16. června v Tyře a měřil 5 kilometrů. Mezi muži ve věku 40 až 50 let dojel devátý Patrik Swaczyna (Petřvald), mezi muži 50 až 60 let pak byl Jan Fierla (Petřvald) pátý. V juniorské kategorii dojel bludovický Michal Figalla třetí, na čtvrtém místě dokončil závod Vojtěch Kučera, na osmém Vojtěch Huráč a na devátém Tomáš Swaczyna.

Mezi kadety byl petřvaldský Štěpán Kyjonka třetí a Tadeáš Weissmann z CT Horní Bludovice osmý. Ve starších žácích dojel Štěpán Michalik (Bludovice) pátý, v mladších žácích Antonín Míra vyhrál, třetí příčku obsadil Michal Neuwirth (Bludovice). Ve společné kategorii žákyň dokončila druhá Markéta Huráčová (Feso Petřvald), třetí Kateřina Nosková (Orlík Orlová) a čtvrtá Dominika Rupová (Feso Petřvald).

A konečně v sobotu 22. června pořádal Cyklokramo Suchdol nad Odrou další závod Slezského poháru amatérů. Mezi mladšími žákyněmi na 20 km zvítězila Markéta Huráčová (Petřvald), mezi staršími (také na 20 km) dojela třetí Kateřina Nosková (Orlová). V mladších žácích (20 km) vyhrál kdo jiný než Antonín Míra (Orlová), pátý dojel Robin Bláha (Petřvald).

Ve spojené kategorii kadetů a juniorů na 60 km zvítězil Michal Figalla (H. Bludovice), čtvrtý byl Vojtěch Huráč, pátý Štěpán Kyjonka, šestý Tomáš Swaczyna a osmý Vojtěch Kučera (všichni Petřvald).

Nepříjemnou novinkou z petřvaldského Fesa je pak informace, že Petr Swaczyna musí kvůli akutní žloutence oželet zbytek sezony včetně společného mistrovství České a Slovenské republiky v Trnavě, které je na programu už tento týden.