Absolvovali jej v Kyjově, kde byly v polovině dubna na programu hned dva závody. Ten první sobotní se jel coby kritérium s mezinárodní účastí jako Memoriál Jakuba Mrnky.

Mezi staršími žáky se představil čtrnáctiletý talent CK Feso Vojtěch Hurač a v konkurenci 46 závodníků si dojel pro 16. místo.

Kadeti (105 závodníků) z Petřvaldu Vojtěch Kotra a Tomáš Swaczyna, oba nováčci v této kategorii, bohužel nestačili tempu startovního pelotonu a byli postupně ze závodu odvoláni.

Mezi ženami (35 závodnic) se představila Kateřina Mudříková a v cíli jí patřilo 18. místo.

O jednu příčku hůř, tedy na místě devatenáctém, dojel jiný závodník CK Feso Petřvald Petr Trachtulec, a to mezi juniory, kde startovalo už 108 mladých cyklistů.

Muži (120 závodníků) měli ve svých řadách i profíky. Na trati se statečně držel petřvaldský Petr Swaczyna a dojel nakonec na 28. místě.

Neděle patřila závodu pod názvem Na kole regionem Kyjovské Slovácko. I tady se sešla hodně kvalitní konkurence a umístění petřvaldských cyklistů bylo podobné jako o den dříve.

Starší žák Vojtěch Hurač byl na 26. místě v konkurenci 45 startujících.

Kadeti (85 startujících) dopadli následovně: Vojtěch Kotra skončil na 65. místě a Tomáš Swaczyna po pádu nedokončil.

V ženách (32 startujících) si pro 17. místo dojela Kateřina Mudříková, mezi juniory (108 startujících) byl Petr Trachtulec znovu devatenáctý.

Kvalitního výsledku dosáhl mezi muži (120 startujících) Petr Swaczyna. V cíli byl dvacátý, ovšem jako nejlepší amatér.

Po oba dny panovalo na jižní Moravě příjemné slunečné počasí.