Ten letos slavil jubilejních 20 let a pořadatelé z MiKo Cycles z Přerova připravili pro jezdce několik tratí.

Mezi juniory na 85 km bylo 40 závodníků a petřvaldský Štěpán Kyjonka si dojel pro výborné druhé místo.

Dařilo se Denise Bartošové z Cyklo Týmu Havířov, která vyhrála stejnou trať žen.

Petr Swaczyna jezdíval Mamut Tour tak dlouho, až jej letos konečně vyhrál.Zdroj: CT Havířov

Muži vyrazili už na 140 km dlouhou trať. Mezi 145 jezdci dojel na 24. místě Vojtěch Kučera. Velmou smůlu měl Ondřej Kyjonka, který měl našlápnuto k umístění v první desítce, jenže třicet kilometrů před cílem jej coby člena vedoucí skupinky postihl defekt. Statečně dojel, ale přední pozice už byly ztraceny. Nakonec mu patřilo 28. místo.

Největší odvážlivci mezi muži, konkrétně 68 cyklistů, se vypravilo na 220 km dlouhou trať, kde dosáhl velkého úspěchu Petr Swaczyna, odchovanec Petřvaldu závodící letos za CT Havířov. „Léta se snažil o to, aby tam konečně vyhrál, ale nikdy se mu to nepovedlo, až teď,“ informoval trenér petřvaldských cyklistů Silvestr Matas. „Teď už můžu skončit,“ vtipkoval po závodě sám Swaczyna.

Čtvrtý dojel další člen havířovského celku Tomáš Čer, rovněž odchovanec petřvaldského FESA.

Jednotlivé trasy vedly okolím Přerova a Bystřice pod Hostýnem.