Enduro Team Orlová válí dál, vyjel i na Ondřejník

ORLOVÁ - Koncem května se jel ve Šternberku úvodní díl seriálu Czech Cross Country 2007. Startovalo se v sedmi třídách, místní trať měřila 12 kilometrů.

22.6.2007

Enduro team z Orlové absolvoval za uplynulý měsíc řadu akcí, mimo jiné i vystoupení na dnech města Orlové.Foto: Archiv

Byla to směska prudkých sjezdů, výjezdů, lesních úseků a hlubokých kaluží. Ve třídě 7 startoval Pavel Janostyak, který se po dvou hodinách jízdy v prachu a parnu umístil na 21. místě. Ve třídě sportovních jezdců startoval Jan Kakalejčík, ten dojel o něco lépe, devátý. Rozjížďka, v níž startoval, byla kvůli nepřízní počasí nejdříve zkrácena a poté ukončena už po osmdesáti minutách. To už se v té době jezdilo přes kaluže místy 5 metrů široké a více než metr hluboké stylem „buď a nebo“. V tomto seriálu je vyhlášená i kategorie dívek a žen, kde také jedna dívka startovala a úspěšně dojela do cíle.

Úvodní červnový den se jezdci Enduro Teamu zúčastnili Dětského dne v Orlové, kde prezentovali své stroje, něco málo z vyhraných trofejí od svých členů a nechali děti, aby se posadily na jejich motorky a na chvilku si vyzkoušely, jaké by to bylo v reálu. O týden později už ale byli členové týmu opět v akci. Někteří se zúčastnili motokrosového Top Amatér Cupu v Petrovicích, jiní dali přednost svátku enduristů – Poháru Lysé hory. V Petrovicích zastupovali Enduro Team Bedřich Jež a hostující jezdec Richard Gulec.

Za slunečného počasí na perfektně připravené trati se Jež ve třídě 125 ccm umístil v první rozjížďce na šesté pozici, ve druhé si výrazně nepohoršil, dojel osmý a celkově z toho byla sedmá příčka. Dalších šest členů orlovského klubu se jelo poprat nejen s tratí a všemi jejími nástrahami, ale i sami se sebou do Frýdlantu n. O., kde proběhla soutěž pod názvem O pohár Lysé hory. Celý závod se skládal ze tří kol, dlouhých zhruba 50 km a několika rychlostních zkoušek včetně měřeného výjezdu na Ondřejník. Závodu se účastnilo 160 jezdců, rozdělených do několika tříd. Po ukončení závodu proběhla v areálu kempu Beskydy ještě show Petra Kuchaře a Petra Piláta ve freestylu.

Samotný závod byl každým kolem těžší a těžší, již zmiňovaný okruh sestával jednak z krátkých přejezdů po silnicích, jednak z lesních cest. Část rychlostních zkoušek se jela dokonce na letišti ve Frýdlantu. Samostatnou kapitolou byl výjezd na Ondřejník, který byl ve druhém a třetím kole měřen jako rychlostní zkouška. Tenhle úsek dokonale prověřil schopnosti a možnosti všech strojů, jezdci si sáhli na dno svých sil. Ve třídě B1 jich měl nejvíce opět Jan Kakalejčík, když na jedné rychlostní zkoušce zajel druhý nejlepší čas a celkově dojel osmý. Na 18. místě figuroval po dojezdu David Třaska, o pozici za ním pak Daniel Dršťák. Ve třídě B2 byl jediným klasifikovaným členem orlovského Endura celkově 51. David Kříž.

22.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

Auto v centru Havířova při nehodě zničilo semafor pro chodce.
AKTUALIZUJEME
4

Opilá řidička při nehodě v centru Havířova zničila semafor

V minulé sezoně se povedlo fotbalistům Doubravy vyhrát okresní přebor. I díky tomu budou teď v televizi.

Doubrava přiveze autobus fandů

Díky voličským průkazům budou lidé z Karvinska volit po celém světě

Karvinsko – Téměř dva tisíce voličských průkazů vydaly letos městské a obecní úřady na Karvinsku lidem, kteří z nejrůznějších důvodů přistoupí k volebním urnám mimo své trvalé bydliště.

Na návštěvě: FC Horní Bludovice - fotbal

Karvinsko /FOTO/ – Po letní pauze pokračujeme v našem seriálu, kde se vydávame na fotbaly z nejnižších soutěží. Jako dvanácté přišly na řadu Horní Bludovice.

Starší chodkyně vstoupila před auto, které ji zranilo

77letá žena byla v pátek ráno sražena osobním automobilem, když v Petřvaldě přecházela frekventovanou silnici.

Zdevastovaný a vybydlený obytný městský dům naproti karvinskému gymnáziu během několika dní zcela zmizí.