„Dnes to bylo vyloženě o tom urvat ty dva body a postupně se zase dostat výš v herním projevu. Po těch dvou prohrách jsme nebyli úplně v pohodě,“ přiznal trenér Marek Michalisko.

Na domácích byla v první půli znatelná nervozita. Před těžkým týdnem nechal trenér odpočívat na lavičce špílmachra Michala Brůnu, do role brankářského mentora se vtělil Nemanja Marjanovič. „Dohoda s gólmany byla taková, že dnes si půjde zachytat Péťa Mokroš, protože nebyl v poslední době tak vytížený,“ objasnil Michalisko.

Což o to, Mokroš nezklamal. Lídr Brůna nakonec ale na palubovku musel. Domácím se totiž nedařilo udržet si větší náskok delší dobu. Dvakrát odskočili do třígólového náskoku, pokaždé o něj přišli.

Házenkáři Karviné (v zeleném) porazili v derby Frýdek-Místek 41:31.

„Ty chyby tam budou pořád, jde jen o to omezit jejich počet. Dneska jsme jich udělali dost v obraně, naštěstí jen v první půli. A nebyly to vyloženě technické chyby, spíš takové ty nedostatky v herním systému. Nicméně na tom pracujeme, zase si to oživíme, o to obavy nemám,“ přiblížil Michalisko.

Frýdečtí odehráli sympatický poločas. Karvinou trápil Sebastián Strack, autor osmi branek, který se prosazoval individuálně i v kombinaci se spoluhráči. „Poločas jsme se drželi, hráli jsme to, na co máme,“ stručně zhodnotil průběh duelu zkušený trenér Pepina Jiří Kekrt. Jeho svěřencům utekla úvodní desetiminutovka druhé půle, kdy se dostal Baník do čtyřgólového náskoku a ten už nepustil.

„Rozdíl mezi poločasy byl v tom, že jsme se oprostili od nervozity. Po pauze jsme odskočili na čtyři pět branek a Frýdek se už nedotáhl,“ porovnával Michalisko.

Jeho tým trápil nejvíc Sebastián Strack, autor osmi frýdeckých tref. „Ano, trápil nás. Má ránu, zkušenosti také, je to kvalitní hráč. I soupeři mají v týmu velmi dobré hráče,“ pousmál se trenér Baníku.

Jeho svěřenci zůstali na druhém místě tabulky a napravili dojem z předchozího prohraného derby s Kopřivnicí. „Vyhráli jsme, ale výkon nebyl optimální ani přes těch čtyřicet nastřílených branek. Byla tam nějaká deka, tak to občas chodí. Házíme to za hlavu a jedeme dál. I na těch prohrách se dají najít dobré věci, ale tohle nám pomůže,“ ocenil Michalisko důležité dva body z derby.

Baník Karviná – Pepino Frýdek-Místek 41:31 (19:17)

Sled: 1:2, 4:4, 8:6, 10:8, 13:11, 15:14, 17:17, 21:19, 25:20, 29:22, 32:25, 37:29. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmičky: 2/1:3/2. Vyloučení: 7:6. ČK: 50. Brůna (K). Diváci: 772.

Karviná: Mokroš, Marjanovič – Chudoba 7, Solák 7, Zbránek 7, Brůna 4, Monczka 4, Jan Užek 6/1, Piatek, Nedoma 3, Jiří Užek, Nantl, Plaček, Zamarski 1, Mucha 1, Růža 1. Trenér: Michalisko.

Nejvíce branek Frýdku-Místku: Strack 8/1, Kocich 5/1, Horáček 4.