Výsledky basketbalového potěru klubu totiž opravňují jak družstvo U15, tak družstvo U14 k účasti mezi nejlepšími, stejně jako v minulé sezoně.

„Žákovské soutěže hráváme pravidelně, ale poslední čtyři pět let se nám i pravidelně daří postupovat mezi nejlepší týmy do extraligy, což bereme jako velký úspěch,“ informuje předsedkyně BK Havířov a zároveň úspěšná trenérka dětí Martina Šindlářová.

Družstvo U15 tvořené děvčaty z ročníků 2004 a 2005 doznalo po minulé sezoně řady změn, protože přišlo o silný ročník 2003 kolem mladší Kubíčkové. „To byl ročník, který byl dvakrát za sebou na mistrovství republiky. Ale i bez něj si děvčata poradila. Jsou to bojovnice,“ pochválila mladé hráčky Martina Šindlářová.

Na elitní brněnské kluby Žabiny a KP to sice nestačilo, ale sousední Ostravu dokázaly Havířovanky udolat a vešly se mezi nejlepší čtyři celky, které postoupily do celorepublikové dvanáctky. „Každá další zkušenost v extralize holkám jedině pomůže. Cílem je důstojně konkurovat, uhrát co nejlepší výsledky a pokud možno skončit do sedmého místa, což je důležité pro současnou kategorii U14, která by pak v další sezoně měla zajištěn přímý postup do žákovské ligy U15,“ připomíná Šindlářová.

V neposlední řadě – nejlepší osmička postupuje také na mistrovství republiky, kam by se Havířov rád podíval.

Tým letos táhly Adéla Břenková, která už to zkouší i mezi kadetkami a má za sebou i start v reprezentačním výběru, a Natálie Hájková.

Kádr U15: Natálie Hájková, Adéla Břenková, Kateřina Sližová, Kristýna Lapišová, Eliška Hejsková, Lucie Válková, Anna Krajíčková, Eva Ježová, Zuzana Mynarzová, Berenika Ježková. Trenérka: Martina Šindlářová.

Basketbalistky do 14 let si také zahrají extraligu.

Čtrnáctky se letos prodraly do extraligy bez větších problémů. V základní skupině nestačily jen na Ostravu a skončily druhé. „To je náš tradiční rival, kterému to ale vracíme ve starších kategoriích,“ pousmála se Šindlářová.

Ta letos řešila velký problém s úbytkem hráček. „Ročníků 2005 nám nezbylo moc, vlastně jen pět holek, a ty ještě chodily vypomáhat týmu U15. Naštěstí nás doplnila šikovná a pracovitá děvčata ročníku 2006, a i když nás bylo málo, velkým odhodláním a nasazením jsme se dokázaly do extraligy dostat. Hráčky mají velký potenciál,“ chválila Šindlářová mladší žačky kolem Lucie Válkové a Anny Krajíčkové, které letos figurovaly v regionálním výběru.

I zde pomůže konfrontace s nejlepšími hráčky výkonnostně posunout. Děvčata se nemusí bát, že by soupeřům nestačila. Ve hře je i postup na MČR, kam z každé skupiny postoupí čtyři nejlepší, celkem tedy osm.

Kádr U14: Lucie Válková, Anna Krajíčková, Natálie Macurová, Eva Ježová, Simona Slívová, Jana Bělicová, Kimberley Smolíková, Eliška Doležajová, Michaela Hrbáčová, Alžběta Križanová, Tereza Lapišová, Vendula Dvořáková, Jiřina Hejlová, Katy Pelikánová, Eliška Křenková, Federika Montalto. Trenérka: Martina Šindlářová.