Mladší žactvo hrálo ve Valticích a barvy SKST Baník Havířov zde hájila Klára Witoszová, která tentokrát skončila těsně před branami semifinálových bojů. Vynahradila si to ve čtyřhře, kde spolu s Andreou Hnojskou (Klatovy) získaly zlato. Ve finále si děvčata lehce poradila s Vašendovou a Bajgerovou (Ostrava) 3:0 na sety.

Také nejmladší hráči bojovali ve Valticích o celkové prvenství z bodovacího turnaje. V této kategorii měl Havířov jediného zástupce, a to Daniela Košťála, který tentokrát zabojoval a podařilo se mu dosáhnout na dvě stříbrné medaile. Ve dvouhře ho zastavil až Štěpán Brhel (Hodonín), se kterým prohrál 0:3. A ve finále deblu, kde mu dělal parťáka opavský Lukáš Dzida, se museli oba sklonit před Brhelem a Markem (Hodonín, Strážnice), kteří vyhráli 3:1 na sety.

V Hustopečích zároveň probíhaly boje v juniorských kategoriích. Mezi chlapci se snažili o co nejlepší umístění Vojtěch Rozinek, Michal Mikolašík a Jan Gorecki, v děvčatech to byly Nikita Petrovová a Gábina Štěpánová.

Nikita Petrovová opět hrála ve velké formě a probojovala se ke zlaté medaili. Ve finále si poradila s Anežkou Ilčikovou (Hodonín) 3:1. Gábina Štěpánová zůstala těsně před medailovými pozicemi, když prohrála se Stanislavou Slezákovou (Hluk) 1:3.

Podobně na tom byli i Gorecki s Mikolašíkem, kteří skončili ve čtvrtfinále. Jediný Vojtěch Rozinek se dostal až do semifinále a zajistil si tím bronzovou medaili. V boji o finále nestačil na Bubna (Hradec Králové), jemuž podlehl 0:3.

V Hustopečích se hrály rovněž kategorie kadetů a kadetek, kde již počtvrté kralovala Gabriela Štěpánová a opět potvrdila své postavení v této kategorii. Ve finále si poradila 3:1 na sety se svou častou rivalkou Terezou Pytlíkovou z Vlašimi, se kterou pak společně opanovaly čtyřhru. Ve finále porazily Stránskou a Záděrovou (Radim, Brno) 3:0.