V dalším náročném dvojzápase sice padli v Šumperku, ale vynahradili si to v Krnově, který je loni vyřadil v semifinále play off.

„S dalším vítězstvím venku jsme spokojeni. Po osmi zápasech máme už čtyři výhry, to je víc než za celou minulou sezonu,“ pochvaloval si hlavní kouč Sokola Roman Hamrus.

TJ Šumperk – Sokol Karviná 94:78 (47:37)

Favorizovaní domácí letos před svými diváky neprohrávají a byli v plné síle. Disponovali dvěma dvoumetrovými pivoty a na perimetru měli vysoká křídla. „To rozhodlo. Utkání jsme prohráli na doskoku,“ uznal Hamrusův asistent Petr Sodomka.

Šumperk těžil z výborné hry pivotů a jejich trestných hodů, ve kterých měl skvělou úspěšnost. Solidních devět karvinských trojek a dvacet zisků to nevyvážilo. „Zahráli jsme několik krásných kombinací v útoku, i několik rychlých protiútoků, ale domácí hráli výborně. Celkově to bylo nadprůměrné utkání, soupeř vyhrál zaslouženě,“ uznal Hamrus.

Karviná: T. Hamrus 19, Landor 14, Marek 12, Oswald 8, Kopf 8, Šeda 7, Lepka 6, Krutina 4, Žídek.

Karvinským basketbalistům venkovní zápasy jdou.Zdroj: Ivo Dudek

BK Krnov – Sokol Karviná 64:83 (31:37)

Domácí skončili loni druzí, jenže letos jsou bez své hlavní opory Jakuba Blažka a mají potíže. „Díky hostujícím hráčům z Opavy jsou schopni vyrovnaně bojovat, ale v prostoru pod košem oslabili, a toho jsme využili i my,“ pochvaloval si Sodomka.

Karvinští uspěli především týmovým výkonem, každý z hráčů přispěl k vítězství něčím jiným. „Kluci pracovali daleko lépe v obraně a na doskoku. Tentokrát jsme dali hned jedenáct trojek,“ pochvaloval si Hamrus.

Karviná: Oswald 17, Číšecký 12, Landor 12, Šeda 11, T.Hamrus 9, Lepka 8, Marek 6, Krutina 4, Kopf 2, Žídek 2. Trenéři: Hamrus a Sodomka.