Na východ Čech se sjela česká špička borců do 18 let. Karvinská výprava čítala dva boxery, trenéra Romana Nevrlu a úspěšného rozhodčího Antonína Gašpara.

V trutnovském ringu dosáhl velkého úspěchu Daniel Mikušťák, který si vybojoval titul mistra republiky v těžké váze do 91 kilogramů. „Dan je velmi talentovaný boxer. Zlatou medaili získal již dříve, před třemi lety v kategorii kadetů. Po dvou stříbrech z předchozích dvou let se mu letos podařilo na český titul navázat. Hodně na sobě dřel, aby to dokázal,“ poznamenal trenér Roman Nevrla.

Mikušťák v semifinále doslova rozdrtil (již v prvním kole) pardubického Epingera tvrdým úderem. Soupeř byl počítán, ale protože i po deseti sekundách „tančil", čili otřesený neudržel rovnováhu, vhodil jeho sekundant do ringu ručník a utkání vzdal.

Ve finále čekal na Mikušťáka loňský český mistr Alex Vančura z Těmic. Daniel se pomalu rozjížděl - nervozita udělala své. Zasypával Vančuru stále přesnějšími údery, ale také zbytečně inkasoval. Od půlky zápasu už za to Mikušťák vzal a ukázal soupeři, že rozjetý karvinský vlak nepůjde zastavit. „Danek Vančuru ve třetím kole naprosto přejel, takže sudí nebyli na pochybách,“ pochvaloval si Nevrla.

Pokud Mikušťák potvrdí své kvality i na týdenním reprezentačním soustředění, zajistí si start na ME juniorů.

Souběžně s českým mistrovstvím se ve slovenské Nitře konal mezinárodní turnaj, kde dokázal zvítězit další borec Baníku Karviná Ladislav Plachetka. Ve váze do 48 kg v kategorii školní mládeže (do 14 let) se probil do finále, kde deklasoval Maďara Katillu a po výhře na body se stal vítězem tohoto prestižního turnaje.