Se svým devítičlenným družstvem v kategorii dorostu získal stříbrnou medaili v disciplíně požární útok.

Jeho družstvo se v Ostravě zúčastnilo čtyř disciplín, a to běhu na 100 m s překážkami, výstupu na věž, štafety na 4x 100 m s překážkami a požárního útoku. V celkovém součtu všech čtyř disciplín se Staňkovo družstvo rovněž probilo ke stříbrné medaili.

David se požárním sportům věnuje již několik let za podpory svých rodičů, s kterými bydlí v Karviné. Začínal jako atlet, postupně se mu ale zalíbily právě požární sporty a v letošním roce se dočkal odměny za tréninkové úsilí – dvou medailí z mistrovství světa. V loňském roce byl do české reprezentace nominován pouze jako náhradník.

K úspěchu mu gratulovalo vedení školy v čele s ředitelkou Ivou Sandriovou. „David nám ukázal medaile a trofeje, které v Ostravě získal a podělil se o zážitky se spolužáky. Jsme na něj hrdí. Na naší škole je o maturitní obor požární technik největší zájem. Nejen z důvodu, že studenti po čtyřech letech získají maturitu, ale hlavně proto, že se jedná o atraktivní obor, který má široké uplatnění v profesním i osobním životě," upozorňuje učitel odborných předmětů na SŠTaS Viktor Pavelka.

Úspěšný absolvent se může stát profesionálním hasičem, protože získá na škole odbornou způsobilost, má profesní zkoušky, řídičské oprávnění skupiny C a musí mít samozřejmě fyzické předpoklady – dobrou fyzickou kondici. Na SŠTaS Karviná má šanci získat vše v rámci studia bezplatně. A pokud jde o fyzickou kondici, tu si může zvýší nejen v hodinách tělesné výchoy, ale i v kroužcích, které může bezplatně navštěvovat. „Máme tady kroužky požárních sportů, basketbalu, plavání a potápění či turistiky," upozorňuje Pavelka.

Staňkovi se letos daří, neboť na konci srpna se v Brně konalo republikové mistrovství v požárních sportech a i zde se dočkal medaile, a zase stříbrné. Obdržel ji za výstup do prvního podlaží cvičné věže.