Společně s Přeloučí, Bystrcí a Českými Budějovicemi si zahrají se dvěma na jaře nejhoršími celky z I. ligy – Zlínem a pražskou Slavií.

„Hraje se jednokolově a naším cílem je umístění do první čtyřky. Ta si totiž zahraje semifinále, takže máte zaručené další minimálně dvě kvalitní utkání,“ vyhlásil plány hrající trenér Havířova Patrik Kovács.

Začátek soutěže však jeho svěřencům příliš nevyšel a v Přelouči schytali debakl 19:66. „Je to nepříjemné. V předchozích zápasech nás sice Přelouč také porazila, ale dokázali jsme vždy vyhrát aspoň poločas. Teď to měl soupeř v rukách prakticky celou dobu utkání,“ přiznal Kovács.

Od stavu 7:7 domácí na hřišti kralovali a využívali havířovských nepřesností. „Špatně jsme se přesunovali do obranných pozic. Mezi obranou a rojem byla velká díra, z čehož plynuly ztráty území. Dostali jsme lekci z dynamiky,“ popisoval Kovács průběh zápasu, v němž působili daleko živějším a energičtějším dojmem Přeloučští.

„Oni hrají přes léto i soutěž v sedmičkovém ragby, byli běhavější a rozehranější,“ všiml si Kovács, který prohru označil za nejhorší pod jeho vedením v roli trenéra. „Moc se nám toho nepovedlo. Vůbec jsme neměli standardky, to znamená mlýny a auty. A bez míče se těžko útočí,“ pousmál se Kovács, který věří, že porážku hodí Havířované za hlavu a soustředí se na domácí duel s Bystrcí.

I když domácí… Kvůli tradičním Havířovským slavnostem se bude nedělní důležité utkání s Brňany hrát v Ostravě v Raisově ulici na hřišti Sokola Mariánské Hory. „Je to nepříjemnost, ale přece jen známe ostravské hřiště lépe než Brňané,“ zakončil Patrik Kovács.

RC Přelouč – RC Havířov 66:19 (38:7)

Pětky: 10:3. Rozhodčí: Čekal – Novák. ŽK: 1:0. Diváci: 237.

Body Přelouče: Rozkošný 21, Svoboda a Jan Čížek po 15, Backa, Petržilka a Kohout po 5.

Havířov: Macháček, O. Benčík, Musil, Aberle, Birčiak, Sittek (61. Tržický), Kolodziejczyk (53. Kovács 5), Leroch 10, Jakub Uhlíř 4, Walek (21. Peter), Lamač, Trtek, Barabáš, Hladík, Jan Uhlíř. Trenér: Kovács.