Házenkářky Karviné nezvládly poslední utkání v Pardubicích a v duelu tabulkových sousedů utržily debakl.

„Bohužel nás nebylo moc. Jeli jsme tam v devíti, takže do pole mi zůstalo osm hráček a když se v desáté minutě zranila Staniczková, tak jen sedm, z toho pět křídel," popisoval trenér družstva Tomáš Bednařík, jak Karviná hrála prakticky bez spojek.

Není se co divit, že v tomto stavu hráčky nedokázaly rozjeté Pardubice zastavit a hlavně počítaly branky ve své síti. „V poločase nebylo co řešit. Byli jsme rádi, že to máme za sebou," uznal Bednařík.

Závěr sezony tedy přinesl házenkářkám zklamání, nicméně z pohledu celé sezony není třeba vidět budoucnost v černých barvách. „Byla to vstupní sezona, kdy jsme se navzájem poznávali. Oproti začátku celého ročníku se holky dost posunuly, pořád je ale na čem pracovat. Čekám progres družstva, akorát nás limituje kvantita, protože holek v týmu moc není. Navíc po sezoně asi dvě odejdou. Přijdou tři dorostenky, takže se početně nikam neposuneme. Celý tým je navíc strašně mladý a já osobně čekám, že zkušenosti se budou sbírat ještě minimálně dva roky. Pracovat na zlepšení ale samozřejmě budeme. Holky trénovat chtějí, to je pozitivní, jen nás limituje ten počet," shrnul Bednařík, jak se věci mají.

DHK Pardubice – Sokol Karviná 31:13 (18:7)

Karviná: Provázková – Polehlová 2, Kresačová 3, Franková, Pawlasová 2/1, Staniczková 1, Jaňurková, Sikorová 1, Synková 4.