Osmnáctiletého mladíka z Horní Suché potkala nehorázná smůla, neboť jen pár dnů před odletem onemocněl a nepodařilo se mu zcela vyléčit. „Měl jsem horečku. Bolela mě hlava, trápil mě kašel a byl jsem unavený. Dělal jsem, co se dalo, abych to vyležel, jenže i vinou nemoci jsem shodil a tělo bylo zesláblé,“ štvalo Zsibritu, že jej nemoc skolila zrovna před vrcholem roku.

Na mistrovství Evropy totiž startoval vůbec poprvé a těšil se. Česká výprava byla početná, stávala ze třiceti členů, z toho tři zástupci pocházeli z Karvinska. Kromě Zsibrity to byly ještě dvě dívky z Bohumína. Tereza Herrmannová obsadila 11. místo mezi juniorkami do 63 kg, Denisa Turková byla šestá mezi dorostenkami do 52 kg.

Důl Lazy v Orlové.
Těžba v Dole Lazy skončí příští rok v říjnu

ME se neodmítá ani kvůli horečce

Siláci cestovali nejprve do Varšavy, kde na letišti strávili čtyři hodiny. Poté už to byla jen slabá hodinka letadlem do Kaunasu, druhého největšího města země. „Jenže na procházky po památkách nebyl čas. Byl jsem nemocný a trávil veškerou dobu v hale nebo na hotelu,“ popisoval Zsibrita.

O tom, že by do Litvy nakonec necestoval kvůli nemoci, neuvažoval. „To se neodmítá, navíc rušit všechno den před odletem by bylo problematické. Ale štve mě to hodně, protože jsem měl původně medailové ambice a plánoval jsem i překonání rekordu na 590 kilo v trojboji,“ vyhlásil interní cíle Denis Zsibrita. Takový výkon by mu stačil na bronzovou medaili.

Denis Zsibrita na ME v Kaunasu.Zdroj: archiv

Zvýšená teplota nevadila. Rekord padl

Denis i tak statečně bojoval. Ve své kategorii dorostenců do 74 kilo vyválčil šesté místo a skončil uprostřed startovního pelotonu. „Závodil jsem až večer, což mi také nepřidalo, nejsem na to zvyklý. Byl jsem unavený, potil jsem se už při rozcvičení,“ přiznal, že se soutěží protrápil. I tak ze sebe vymačkal maximum a šesté místo s novým národním rekordem 545 kg ve trojboji není k zahození. Ten dosavadní měl hodnotu 527,5 kilo.

Karvinští (na snímku Bojan Letič) potřebují v Mladé Boleslavi zabrat.
Další šance přijde v Mladé Boleslavi

„Bohužel jsem měl vinou zeslábnutí jen šest platných pokusů z devíti. To se mi už dlouho nestalo. Většinou mám platných všech devět, nejhůř osm,“ svěřil se. Pokud by byl zdravý a v plné síle, mohl útočit na druhé místo v dřepech a třetí místo v mrtvém tahu. Horečka mu to zhatila. „Je to k vzteku. Natrénováno jsem měl,“ pokrčil rameny talentovaný sportovec, který nadále drží český rekord v mrtvém tahu ve váze do 74 kilo ze Zbýšova, který vytvořil už loni.

„Teď přecházím do kategorie juniorů a budu se muset snažit víc, protože tam je mnohem větší konkurence,“ uvědomuje si trojbojař.

Jinak byl s úrovní šampionátu velmi spokojen. „Tyhle akce bývají už opravdu na špičkové úrovni. Zázemí bylo neskutečné, takovou rozcvičovnu, jakou měli v Kaunasu, jsem snad ještě neviděl,“ ocenil organizátory.

Líbila se mu i atmosféra uvnitř české výpravy. „Super parta, všichni jsme se povzbuzovali, hecovali k co nejlepším výkonům. Rád bych ještě někdy podobnou akci prožil,“ zakončil Denis Zsibrita, který se silovému trojboji věnuje jen něco málo přes dva roky.

Hokejbalisté v Sudoměřicích uspěli.
Výhra s cenou zlata. Hokejbalisté uspěli v Sudoměřicích
V Karviné má vzniknout thermal park, vybudovat ho chtějí lázně Darkov.
V Karviné má vzniknout termální park