Karvinou nečekal vůbec snadný protivník. Jednak šlo o derby a v něm se hráči dokážou vždy maximálně vyhecovat, jednak se hosté po příchodu zkušeného kouče Jiřího Kekrta, který sbíral tituly i v Karviné, herně zvedli. Tři po sobě jdoucí výhry je vynesly už do postupové osmičky.

První půle tomu napovídala. Domácí si vícebrankový náskok nevytvořili a spíš doháněli. Soupeři odskočili teprve v závěru první půle. „Bylo to trochu ostřejší, nemohli jsme se dostat do tempa,“ připustil trenér baníkovců Marek Michalisko. „Ta hra v celém zápase, snad kromě patnácti minut, nebyla optimální,“ ohlížel se za utkáním.

Důležitá byla výhra. „Dva body bereme. Věděli jsme, že to bude tvrdé, což derby bývá prakticky vždy, a potvrdilo se to. Když jsme odskočili na sedm gólů, měli jsme to už dotáhnout, ale přišel zásek a těžko jsme se do toho zase vraceli. Posledních deset minut jsme si to raději už jen hlídali,“ hodnotil Michalisko.

Trenér Frýdku Jiří Kekrt poukázal na to, že jeho tým se ještě stále potýká s hluchými pasážemi ve hře, zvláště s neproměňováním jasných šancí. „Což dokumentují třeba tři naše neproměněné sedmičky,“ správně upozornil. Ostatně, sedmimetrových hodů se házelo dost. „To vyplynulo ze hry. Hrálo se hodně na pivoty, a to se těžce brání,“ dodal.

Karvinští házenkáři (v černém) porazili v derby Frýdek-Místek.

Spálené šance mohly hosty mrzet. Třeba jasný náskok za stavu 6:8. „Samozřejmě, i když toho je víc. Někdy zbytečně spěcháme v dobré víře dát gól, jenže chybujeme a soupeř nám střílí jednoduché branky,“ upozornil Kekrt. I když Karviná vyhrála o pět, Frýdek předvedl solidní výkon. „Nemám pocit, že bychom odešli s ostudou, je to spíš o tom, že soupeři dost často nahráváme k tomu, aby to nakonec dopadlo, jak to dopadlo třeba dneska. Přitom průběh celého zápasu je vyrovnaný. Chce to ještě čas,“ míní zkušený stratég na frýdecko-místecké lavičce.

A kam podle něj Frýdek-Místek směřuje? „Samozřejmě chceme play off, ale to chtějí všichni. Zbývají čtyři kola, prvních pět mančaftů je víceméně jasných. My jsme si vědomi toho, že to bude složité, soutěž je vyrovnaná a tak, jako můžeme skončit třeba šestí, tak také můžeme skončit i mimo osmičku,“ zakončil Jiří Kekrt.

Baník Karviná – SKP Frýdek-Místek 27:22 (15:12)

Sled: 2:3, 6:8, 10:10, 12:11, 19:13, 22:15, 23:18, 25:21. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmičky: 7/7:5/2. Vyloučení: 6:5. ČK: 55. Brůna (K). Diváci: 983.

Karviná: Mokroš, Marjanovič – Monczka 9/7, Zbránek 3, Solák 5, T. Mlotek 1, Nantl 1, S. Mlotek 3, Jan Užek 1, Brůna, Piatek 2, Nedoma 2, Jiří Užek, Plaček, Drzyzga, Fulneček.

Nejvíce branek Fr.-Místku: Strack 5, Petrovský 4/1, Žvak a Gřešek po 3.

Michalisko: Rozhodčí to vyřešili za nás
Skvělý taktický tah, zdálo by se na první dojem. Karvinští házenkáři nasadili na startu druhé půle do brány Petra Mokroše, který ve vyhecovaném derby zachoval ledový klid a s tváří pokerového hráče prostě zavřel bránu. Baník soupeři odskočil na rozhodující sedmibrankový rozdíl.
Z vyrovnaného poločasového stavu 15:12 to najednou bylo 22:15 a bylo rozhodnuto. Koho tato rošáda napadla? „No vlastně rozhodčí,“ zasmál se trenér Karviné Marek Michalisko. „Na konci druhé půle dostal Nemo Marjanovič dvouminutový trest, takže mezi tyče se postavil Péťa Mokroš a protože se mu dařilo, neměli jsme důvod ho střídat. Rozhodčí to dneska vyřešili za nás,“ poznamenal pobaveně.