Ostravským Mariánským Horám povolili jen dvě pětky a zaslouženě berou plný počet bodů.

„S výkonem mohu být spokojen. Nějakých dvacet minut bylo podobně jako v předchozím utkání s Českými Budějovicemi nervózních, ale pak se kluci rozehráli a ve druhé půli jsme soupeři nedovolili prakticky nic,“ ohlížel se za utkáním trenér havířovských ragbistů Patrik Kovács.

Jeho svěřenci v létě slušně potrénovali a nyní prokazují formu, se kterou by mohli pomýšlet i na vítězství ve skupině a tudíž posun do extraligy. „Výhledově to je náš cíl,“ ujistil Kovács, který si pochvaluje zápasovou docházku. „Na utkání mi přijde šestadvacet hráčů, takže řeším úplně opačné starosti než před časem, tedy koho nepostavit. Kádr je tak nabitý, že jsem se do sestavy nevešel ani já sám,“ zasmál se Kovács.

Havířovští odvedli v Ostravě spolehlivý výkon hlavně v obraně. Mariánské Hory sice v první půli držely krok a dvakrát položily, ale pak se nedostaly ke kloudné akci a útočili jen Havířované.

Havířovský kapitán Luboš Macháček přebírá z rukou ostravského sekretáře Jaroslava Kaňáka putovní trofej - Slezský kylof.Zdroj: Zdeněk Bernadt

„Nabádal jsem hráče, že když budou trpěliví, výsledek se dostaví. Precizní obranou jsme už soupeři nedovolili žádné útočné manévry, sami jsme položili šestkrát. Akorát mě mrzí, že jsme neproměňovali kopy po pětce, protože jsme proměnili jen dva. Mohli jsme dosáhnout i výraznějšího výsledku,“ konstatoval trenér Havířova.

Nyní čeká jeho tým pořádná výzva, a to jarní štika soutěže ze Zlína. „Zlín disponuje opravdu kvalitním týmem, v posledním kole přehrál doma i Přelouč, což je nesmírně zkušený a silný protivník, vítěz české skupiny první ligy. Musíme se maximálně koncentrovat a dodržovat všechny taktické pokyny, abychom Zlín porazili. Je to pro nás stěžejní zápas,“ uznal Patrik Kovács před nedělním lahůdkovým utkáním, které by si žádný správný fanoušek ragby z našeho kraje neměl nechat ujít.

Zápas v Havířově startuje v neděli ve 14 hodin.

Sokol Mariánské Hory – RC Havířov 15:34 (12:15)

Pětky: 2:6. Rozhodčí: Žilka. ŽK: Košárek – Musil. Diváci: 230.

Body M. Hor: Košárek, Havránek a Juchelka po 5.

Havířov: Fajkus, Indrák, Musil, Olšanský, Filipiak, Macháček 5, J. Hanák 5, Duda 10 – Jakub Uhlíř, Jan Uhlíř 5 – R. Benčík 2, Walek 2, Barabáš, Hladík – Wardas. Střídali: O. Benčík, Miarka, Titěra, L. Sittek, Pavel Kozubík, Trtek, Lamač, Lička 5. Trenér: Kovács.

O kylof až v závěruHavířov – Představitelé havířovského i ostravského ragby se po víkendovém utkání dohodli, že o Slezský kylof se již nebude hrát v každém vzájemném zápase, ale až v tom závěrečném v příslušném kalendářním roce. „Chtěli jsme tomu dát větší svátečnost. Pamatovali jsme i na případ, kdy by oba kluby nehrály společnou soutěž, v takovém případě skončí kylof u vítěze skupiny nebo lépe postaveného týmu. Když nad tím ale teď uvažuji, možná by nebylo od věci sehrát koncem roku vyloženě zápas jen o Slezský kylof,“ poznamenal Karel Gaman, dlouholetý funkcionář havířovského klubu.