A to v poločase prohrávali o dvě branky! „Musím říct, že Karviná má tým evropského formátu, o to víc naše vítězství vyniká. Po červené kartě pro Fulneka jsem myslel, že je hotovo, ale kluci opravdu zamakali, srdnatě se bili o každý míč. Je to cenné vítězství,“ radoval se ze dvou bodů trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský.

Jeho tým favority rozhodně překvapit umí. Na palubovce Kopřivnice už padla třeba Plzeň, ve středu to odnesla i Karviná. A to první půli hrála ještě solidně.

„Jenže mně se nelíbila ani ta. Poločas jsme zvládli jen díky individuálním akcím Patzela se Solákem. A druhá půle, to byla tragédie. Nasekali jsme hromadu technických chyb, zhroutil se nám systém, protože někteří hráči neuměli prodat své rozhodovací schopnosti. Pak na všechny sedla nervozita a nestálo to za nic,“ mávl nespokojeně rukou trenér Baníku Michal Brůna.

Karvinští předvedli svým fanouškům snad nejhorší poločas za posledních pět let. „Prohrát 8:17 je rozdíl třídy, spíš dvou. Přitom se na to celý týden připravujeme. Už jsme díky taktice, kterou jsme měli naplánovanou do zápasu, zvládli třeba poslední utkání minulého ročníku s Plzní. Je to pro nás facka. Doufám, že prospěšná. Ještě si k tomu něco řekneme,“ nenechá Brůna středeční výbuch jen tak.

Ještě štěstí, že se hráči nemusí v porážce dlouho nimrat. Další zápas se hraje už v neděli, a to proti Lovosicím, kterým mají baníkovci za uplynulá „příkoří“ v posledních dvou letech, zejména na funkcionářském poli, rozhodně co vracet.

„Máme proti nim velkou motivaci. Žádná sranda to ale nebude. Lovosice zahájily nový ročník ve slušné formě. Můžeme jen doufat, že pokud se na zápas soupeř díval, tak z něj moc nevyčetl. Neukázali jsme totiž prakticky nic,“ použil černý humor Michal Brůna.

„Jedeme dál, co nejdříve se z toho musíme oklepat. V neděli máme doma Lovosice a to musíme předvést úplně jiný výkon než dneska. Porážka přišla možná brzo, ale oklepeme se z ní,“ věří kapitán karvinského Baníku Jan Užek.

KH Kopřivnice – Baník Karviná 27:20 (10:12)

Sled: 1:2, 4:4, 4:7, 7:8, 9:9, 14:12, 16:15, 21:17, 24:18. Rozhodčí: Vacula, Kichner. Sedmičky: 5/3:2/2. Vyloučení: 4:2. ČK: 52. Fulnek (Kopřivnice). Diváci: 200.

Nejvíce branek Kopřivnice: Fulnek 9, Střelec 4, Donoso 4/3.

Karviná: Mokroš, Marjanović – Franc, Růža 1, Solák 4/2, Jan Užek 2, Patzel 8/1, Plaček, Flajsar, Drzyzga, Urbański, Skalický 3, Nedoma 2, Gromyko, Nantl, S. Mlotek. Trenér: Brůna.