Sokol Karviná – VŠB Ostrava 56:67 (34:34)

Těžký boj proti vedoucímu týmu soutěže skončil neúspěchem. Hráčům Sokola nelze upřít velkou bojovnost a poměrně dobrou obranu, ale pod košem na doskoku nestačili na dvoumetrové pivoty hostí a projevila se i absence pivotů Uherce a Šína.

„Poločas byl ještě vyrovnaný, klíčová byla poslední půlminuta třetí čtvrtiny, kterou jsme pokazili a bylo to rázem 44:53. Soupeř zkušeně dirigovaný Mirkem Pacutem to už dotáhl k vítězství, protože naše střelba z pole byla pod třicet procent,“ informoval trenér Karviné Roman Hamrus.

Na perimetru měl solidní momenty Jan Horváth a poprvé za Karvinou nastoupil hostující junior z NH Ostrava Štěpán Svoboda, který také nezklamal.

Karviná: Oswald 15, Horváth 12, Šeda 8, T.Hamrus 6, Marek 6, Svoboda 5, Landor 4, Lepka, Jílek, Krutina, Hoblík.

Sokol Karviná – BK Hladnov Ostrava 97:83 (43:42)

Další přední tým soutěže přijel k derby hodně motivovaný a hlavně odpočatý, poněvadž v sobotu nehrál. Karvinští tak museli rychle setřepat únavu z předchozího souboje a předvedli vynikající výkon.

„Díky obrovské bojovnosti a nasazení jsme velmi těžkého soupeře zdolali. Klíčem byla obrana největší hvězdy soupeře Jana Stehlíka, bývalého extraligového hráče a reprezentanta, na kterém stojí celá hra soupeře,“ poznamenal další trenér Sokola Petr Sodomka.

Hladnov sice nedisponuje nijak obrovitými pivoty, ale má i celou řadu dalších skvělých střelců a rychlých hráčů se zkušenostmi z I. ligy, takže výhra je pro Karvinou velice cenná.

„Chtěli jsme před domácím publikem pochopitelně dvakrát vyhrát, ale jedna výhra je lepší než nic. S bojovností týmu i zlepšenou hrou nedávno zraněných opor můžeme být spokojeni, máme sedm výher a pět proher a držíme se ve hře o čelo. Nahoře je situace dál napjatá, VŠB a Žďár mají čtyři prohry, my, Hladnov a Krnov pět, ale příště hrajeme zase doma, tak snad manko na vedoucí duo stáhneme,“ přál by si Hamrus.

Karviná: Landor 23 (4 trojky), Marek 18, Oswald 13, Horváth 13, Lepka 11, T.Hamrus 7, Šeda 7, Krutina 5, Číšecký, Mosler, Hoblík.