Pod dohledem biatlonových činovníků a členů KB Orlová, kteří soutěžícím zapůjčili plynové zbraně TAU, a těm nejstarším i vzduchové zbraně Steyr, se soutěže zúčastnilo celkem 396 soutěžících. „To je dost, vlastně jde o nový rekord soutěže,“ připomněla Eva Vilhelmová z Klubu biatlonu Orlová.

Žáci základních škol i gymnázia byli rozděleni do čtyř věkových kategorií. Přípravka a nejmladší žactvo střílelo 10 ran vleže s oporou, mladší žactvo 10 ran vleže bez opory na terče, kde desítka je pouhou tečkou o velikosti jeden milimetr.

Starší žactvo to mělo těžší, jelikož je čekala střelba vstoje. Jejich terče však již měly desítku velikou 11 mm.

Zleva v klubových dresech David Čudek, Nella Ligocká, Karolína Vozatárová, trenér Jiří Vilhelm a Jana Nowaková.

Pro svou školu bodovalo šest nejlepších střelců systémem 7-5-4-3-2-1.

O umístění v nejlepší šestici při stejném počtu bodů rozhodoval větší počet desítek (desetiny) či devítek (setiny).

Nejlepší střelci jako ocenění svých výsledků dostali poháry, které byly zakoupeny z finančního příspěvku města Orlová.

VÝSLEDKY

Přípravka dívky (do 9 let): 1. Julie Jordánová (Školní), 2. Nella Ligocká (Dvořáčka), 3. Sofie Jordanová (Školní)

Přípravka chlapci (do 9 let): 1. Michal Branny (Školní), 2. Jakub Kůrka (Školní), 3. Vojtěch Janiš (Školní)

Nejmladší dívky (10-11 let): 1. Terezie Drexlerová (Školní), 2. Lucie Badurová (Školní), 3. Simona Wybraniecová (Školní).

Nejmladší chlapci (10-11 let): 1. Jan Kopecký (Doubrava), 2. Filip Badura (Školní), 3. Šimon Bolek (Školní)

Mladší dívky (12-13 let): 1. Alena Kazíková (Školní), 2. Karolína Vozatárová (Školní), 3. Petra Paluchová (Školní)

Mladší chlapci (12-13 let): 1. Zdeněk Piroš (Dvořáčka), 2. Matěj Sokol (Školní), 3. Jakub Siekiera (Ke Studánce)

Starší dívky (13-14 let): 1. Dominika Hoťková (GOA), 2. René Ujazdowská (Dvořáčka), 3. Hana Gabzdylová (GOA)

Starší chlapci (13-14 let): 1. Damián Rzeszut (U Kapličky), 2. Jakub Zálesný (Školní), 3. Abdul Mohamed (Školní)

Soutěž škol: 1. ZŠ Školní – 38 bodů, 2. ZŠ Karla Dvořáčka – 21, 3. Gymnázium a obchodní akademie Orlová – 14.

Zleva Filip Badura, Matyáš Kluka, Matěj Szarowski a Karolína Šmulíková se věnují svým spolužákům.