„Máme po Frýdku nějaká drobnější zranění, ale to bude v pořádku. Spíš mě mrzí, že nebudou k dispozici Piatek a Brůna,“ poznamenal trenér karvinských házenkářů Marek Michalisko poté, co jeho svěřenci zdolali v nedělním derby Frýdek-Místek.

Polák Tymoteusz Piatek si dnes odpyká trest ještě z podzimu, Michala Brůnu do hry nepustí čerstvý trest za druhou červenou kartu v sezoně, kterou vyfasoval právě v nedělním derby.

„Komplikuje nám to situaci, ale už zbývá jen měsíc do play off a není na co čekat. Musíme do toho zase šlápnout, srovnat se, pořádně se připravit,“ burcuje Michalisko své svěřence.

Boj o první příčku tabulky je nadále otevřený, v Karviné ale situaci nehrotí. „Není to jen o tom být první, byť nesporná výhoda to je. Ale daleko důležitější je být zdravý a jít do boje o medaile dobře naladěný,“ upozorňuje stratég na karvinské lavičce.

„V play off je důležitější momentální forma než výhoda domácího prostředí. Když vám tři hráči vypadnou nebo nejsou fit, tak to jde na place poznat. Podvědomě se šetří a není to ono. Proto si hlavně přeji, aby byli kluci zdraví. Pak je větší šance, že budou předvádět maximum toho, co dovedou, a naladí se zase na vítěznou vlnu,“ dodal trenér Michalisko