Ve středu přijede do Slezska pražská Dukla k tradičnímu souboji, který zdobil palubovky nejvyšší soutěže už v československé éře.

„To bude úplně jiný zápas. Herní posun byl na Dukle viditelný už na jaře, možná ještě větší než u Plzně. Já v Dukle pro tuto sezonu vidím jednoho z adeptů na titul,“ poznamenal bez obalu trenér Karviné Marek Michalisko.

Baníkovci se na zápas těší „Jako vždy to bude tvrdé, vypjaté a agresivní,“ připomněl, že v podobném duchu se vzájemné zápasy s Duklou většinou nesou.

„Ale těšíme se, protože to jsou prakticky bez výjimky zápasy, které mají svůj náboj a tempo. Nikdo tady nic nevypouští, každý chce takový zápas hrát. A vlastně ano, vždyť pro taková utkání ten handbal hrajeme,“ usmívá se Michalisko.

Karvinští házenkáři (v černém) vyhráli v Maloměřicích rozdílem třídy.
Házenkáři se příjemně naladili na Duklu

Baníkovci čekají fyzicky náročné utkání. „Příprava ale byla tvrdá a jsme připraveni. Asi to bude i vypjaté. I když jde pořád o základní část, s Duklou ani jiné zápasy nehrajeme. Pokaždé je to tvrdé a důrazné, ta rivalita tam je znát. Navíc nám mají po loňské sezoně co vracet, určitě sem přijedou s řádnou motivací. My do zápasu ale jdeme s jasným cílem. Doma nehodláme ztrácet body,“ připomněl Michalisko aktuální tříbodovou ztrátu svého celku na vedoucí Plzeň.

Dnešní duel začne v karvinské hale házené v 18 hodin.

Datyně ustály nepříjemnou situaci a vyhrály.
Přehled utkání krajského přeboru
Ve Fakultní nemocnici Ostrava stihl Karel Gott pokřtít před zraky nemocných dětí kalendář.
Seriál Deníku: Karel Gott očima novináře Jiřího Krušiny