„A startovat u nás bude i jedna hráčka z Brazílie,“ prozradil předseda klubu TJ Orlová-Lutyně a ředitel turnaje Jan Tobola. V akci se objeví také badmintonisté a badmintonistky z Německa, Rakouska, Nizozemska, Chorvatska a řady další zemí starého kontinentu.

Domácí klub bude reprezentovat pět zástupců. Jaké jsou jejich šance? „Snad se dostanou mezi osmičku, možná i mezi nejlepší čtyřku,“ přeje si Tobola z orlovského oddílu, který byl před lety jedním ze zakládajících členů evropského juniorského badmintonového okruhu. „Tehdy nás bylo šest, teď už je však zapojena řada států,“ připomněl rozvoj celého podniku.

Letošní ročník FZ Forza Czech Junior International Orlová 2018 startuje v pátek. Už na 8:40 je naplánováno slavností zahájení, po kterém se rozběhnou boje o postup do dalších fází turnaje.

Semifinálové boje jsou na programu v sobotu a finálová utkání startují v neděli ráno. „Budou to nádherné zápasy,“ slibuje Tobola.

Turnaj, který je jednou z největších juniorských akcí pořádaných v Moravskoslezském kraji i celé republice, je rozdělen do pěti kategorií – na singly juniorů i juniorek, čtyřhry i smíšené debly. V akci se představí okolo 120 hráčů a hráček. „A přijede i celá česká reprezentace,“ zve všechny diváky Tobola.

Program

Pátek 23. 11. (8.40): MMČR juniorů – FZ Forza Czech International (evropský okruh juniorů, SH gymnázia Orlová)

Sobota 24. 11. (9.00): MMČR juniorů – FZ Forza Czech International (vyřazovací část, semifinále, SH gymnázia Orlová)

Neděle 25. 11. (9.00): MMČR juniorů – FZ Forza Czech International (finálové zápasy, SH gymnázia Orlová)