Šampionát se do Petrovic přesouvá z Opatova. V čele nejprestižnější kategorie MX1 je Maďar Bence Szvoboda z Buksa/Ados KTM Team, který v posledním závodě zajel dvakrát druhý. Z vítězství se radoval Němec Lukas Neurauter (Osička MX Team), jenž si vyjel první triumf v sezoně a v celkovém pořadí série je třetí. Druhé místo okupuje jeho týmový kolega Filip Neugebauer.

Čeští fanoušci budou s napětím sledovat výkony Václava Koláře a Petra Bartoše, kteří drží průběžné čtvrté, respektive páté místo. „Máme se na co těšit, dorazí kompletní špička, budou tady elitní Češi, Poláci i Slováci,“ zve všechny příznivce nestor moravského motokrosu a ředitel petrovického závodu Jindřich Hrabica starší. „Počasí nám přeje, znovu očekáváme okolo tří tisíc fanoušků,“ dodal.

Závodit se bude i v dalších tradičních kategoriích – ženy, veteráni a MX2. Mezi ženami bude na další vítězství útočit dosud neporažená Kristýna Vítková (Yamaha Čepelák Racing Team), která letos vládne, stejně jako mezi veterány nezničitelný Martin Žerava (KRTZ Motorsport).

V kategorii MX2 drží vedení slovenský jezdec Šimon Jošt ze stáje Osička MX Team, tomu však nevyšel poslední závod v Opatově, kde skončil až pátý. Letos byl poprvé mimo stupně vítězů a dal tak šanci svým pronásledovatelům. Vítězem posledního závodu se stal aktuálně třetí Martin Krč (Buksa/Ados KTM Team) a průběžné druhé místo drží Jakub Terešák (HT Group Racing Team).

Motokros v petrovické kotlině tak opět slibuje parádní podívanou. „Trať bude parádně nachystaná. Bude však těžká, pro špičkové závodníky. Výsledky se budou odvíjet podle toho, kdo na to bude opravdu mít,“ těší se na nedělní drama Hrabica.