Při premiéře 
v superkombinaci skončila na 29. místě. „Snadné to nebylo, jsem spokojená," hlásila radostně po dojetí.

Pořadatelé vinou počasí opět posunovali termín superG (superobří slalom) a nakonec pustili závodnice na sjezdovce Aliga ze sníženého startu. „Nahoře zase sněžilo, ale viditelnost byla dobrá, tentokrát šlo o férový závod," informoval otec Kateřiny a zároveň trenér Radovan Pauláth.

Česká lyžařka vyrážela jako předposlední, její startovní pozice ještě nezhodnocovala slušné FIS body z kombinace minulý víkend v Garmischi.

„Trať byla skoro stejná jako 
v sobotu, jen o něco víc puštěná. Holky, co se vracely nahoru, mi říkaly: Je dobře vidět, neboj se. Rozjela jsem se velmi slušně, ale dlouhá levotočivá zatáčka, takový banán, mě vymetla a už jsem nechytila správnou rychlost," zalitovala.

Na mezičase byla jedenatřicátá, přesto pak zajela 41. čas s jen 2,1 vteřinovou ztrátou na vedoucí Lindsey Vonnovou, která jakoby zázrakem vstala z nemocnice, kde skončila po sobotním pádu. A předstihla i českou specialistku na rychlostní disciplíny Kláru Křížovou.

Slalom se rozhodně nedal jet na jistotu, hodně mladých slalomářek toužilo naplnit svou šanci. 
A trať s množstvím těžkého sněhu nebyla ideální, což okusila i Michaela Shiffrin (v cíli osmá), startující těsně před Pauláthovou. „Nahoře jsem jela dobře, ale pak jsem zaváhala v trojbráně a proskákala ji v záklonu. Dole jsem už v rozbité trati jela opatrněji. Přesto ta ztráta nebyla tak velká," popisovala svoji jízdu.

V závodě zvítězila Marie Michele Gagnon z Kanady, superG nedojela třeba Viktoria Rebensburg, slalom pak Lara Gut, Francesca Marsaglia nebo Klára Křížová.

Čas na oslavu se však hledá marně. Hned po závodě čekal Pauláthovy noční přesun autem do Mnichova. Odtud pak let do Japonska na dva obří slalomy Far East Cupu v Nozawa Onsen.

Kateřina letí do Tokia a odtud jede sama nočním autobusem sedm hodin do hor, kde ji čeká servisman Rossignolu. „Je to náročné a drahé, ale věříme, že se to vyplatí," poznamenal Pauláth.

Vrací se sice už koncem týdne, ale nestihne světový pohár v Jasné, kde by se mohla objevit ve slalomu, neboť do obřího slalomu jde po předchozí dohodě Martina Dubovská. Příští zastávkou světového poháru by se tak mělo stát až švýcarské Lenzerheide za dva týdny. Program zahrnuje opět superG a superkombinaci, tentokrát však už s vylepšenými FIS body pro nasazení na start.