„Chtěli jsme doma zahájit vítězně, a to se povedlo, byť v prvním utkání jsme měli problémy s obrannou činností,“ připustil hlavní trenér Karviné Roman Hamrus.

Sokolové hostili v úvodním duelu Slovan Černá Pole. Zápasy s tímto brněnským soupeřem jsou vždy vypjaté a náročné. „Naši hru je třeba rozdělit do dvou fází. Útok nám až na drobnosti fungoval, ovšem obrana byla naivní a pomalá. Hlavně jsme nebyli schopni soupeře dorazit,“ vadilo Hamrusovi, že jeho tým neodskočil soupeři na větší bodový rozdíl.

Karvinští uspěli nad brněnskými soupeři.Zdroj: Ivo Dudek

Karviná si udržovala celý zápas vedení, v závěru však znervózněla a soupeř, nemající co ztratit, dal několik šťastných trojek na 92:91. Závěrečné taktické šachy ale domácí zvládli, i díky ztrátě míče od Brňanů, kteří svůj obrat nedokončili. „Utkání mělo charakter  střeleckých dostihů, což úplně nebylo naším cílem, poněvadž jsme se chtěli soustředit na obranu. Jenže ani osobní, ta vůbec, ale mnohdy ani ta zónová nám moc nefungovaly,“ přiznal Hamrus. Stínem utkání bylo zranění Jaroslava Odehnala, který s podezřením na naštípnutý kloub na ruce nedohrál a bude asi delší dobu chybět.

Před zápasem proti SA Brno řekli trenéři hráčům pár ostrých pokynů ke zlepšení obranné činnosti a ti si to vzali k srdci. Brnu dovolili jen 66 bodů a jasně zvítězili. „Basketbal není jen o útoku, smečích a střelbě trojek, ale také o disciplíně v obyčejných bránících činnostech,“ připomněl druhý trenér Karviné Petr Sodomka.

Karvinští vedli už 65:33, v útoku si dávali míč rychle z ruky a několikrát úplně rozvrátili brněnskou obranu. Na perimetru hráli výborně i Horváth s Číšeckým, nakonec nastoupil i nadějný junior a kapitán U19 Adam Jež.

Dětmarovicím se podařilo v posledním kole vyhrát.
Dětmarovice zvládly přestřelku v Novém Jičíně

„Dvě výhry jsme chtěli, máme je, ale tabulka  je hodně vyrovnaná. Bohužel při příštím výjezdu nám bude chybět Jarda Odehnal a budeme muset doplnit tým mladými z juniorky,“ dodal Hamrus.

VÝSLEDKY

Sokol Karviná – Černá Pole Brno 94:91 (59:49)

Karviná: Lepka 21, Horváth 18, Zikl 16, Číšecký 15, Oswald 9, Landor 9, Kovalčík 4, Marek 2, Odehnal, Krutina.

Sokol Karviná – SA Brno 91:66 (40:22)

Karviná: Marek 21, Lepka 20, Horváth 12, Číšecký 9, Oswald 9, Kovalčík 7, Landor 6, Zikl 6, Krutina 2, Jež. Trenéři: R. Hamrus a Sodomka.

Do Havířova zpěvák přijel, i když ve městě panovaly třeskuté mrazy. Diváky rozpálil společně s Evou Urbanovou.
Seriál Deníku: Karel Gott očima novináře Jiřího Krušiny
Fotbalistky Havířova (v modrém) porazily Vsetín.
Na závěr sedm kulí