Po dvou porážkách jste zabrali naplno. Spokojenost?

Ale ano, spokojenost. Zase jsme vyhráli, museli jsme to našim věrným fanouškům nějak splatit. Nikdo nečekal, že doma s Kopřivnicí prohrajeme, ještě navíc po takovém průběhu. Pak se to nepovedlo napravit ani v Plzni, i když tam to bylo náročné. Plzeň je momentálně asi zaslouženě na čele tabulky. Má silný tým.

Dvě prohry v řadě, na to asi nejste moc zvyklí…

No, pořád ještě nejsme tým, který bude nekompromisně vládnout extralize. Je třeba si uvědomit, že loni přišlo do kádru osm nových lidí. Ještě pořád jsme v nějaké fázi sehrávání. Nepředvádíme to, na co máme a co bychom chtěli. Musíme se držet nohama na zemi, nedělal bych z nás mistry světa.

Dominik Solák umí zakončit z jakékoliv pozice.

Jak jste zápas proti Frýdku-Místku viděl?

Vyhráli jsme zaslouženě, ale bylo to těžké. Po těch dvou prohrách jsme do derby nešli s úplně čistým svědomím. Říkali jsme si, že to musíme zlomit a dostat se zpět na vítěznou šňůru. Potřebovali jsme to dnes urvat. Poločas byl vyrovnaný, ale našimi chybami jsme dvakrát přišli o slibný náskok. Měli jsme soupeři utéct už do poločasu. V obraně jsme ale dělali stupidní chyby a Frýdek to trestal. Nakonec se to povedlo až po přestávce. Chceme vyhrávat doma a potvrzovat to venku. Doufám, že nás to zase nakopne.

Jaká byla v týdnu ve vaší šatně nálada? Co jste si po těch dvou porážkách vlastně říkali?

Rozebrali jsme si je. Jasně, že nálada nebyla bůhvíjaká. Byli jsme si vědomi toho, že s Kopřivnicí to byl jasně vyhraný zápas. Porazili jsme se sami technickými chybami, nepřistupovali jsme ke střelcům. To samé nás stálo aspoň bod v Plzni. Jasně, po bitvě je každý generál, ale věděli jsme, že jsme mohli bodovat. Už jsme to hodili za hlavu. Chceme klubu oplatit to, co nám dává. Dokázat sami sobě, že na to máme. Rádi bychom zase bojovali o nejvyšší příčky.

Pošetřili jste nějaké síly před zítřejší dohrávkou na Dukle?

Nejsem si jistý. Víme jen, že to bude zase náročné utkání, už jen proto, že nám bude scházet Timek Piatek i Michal Brůna, kteří mají tresty. Ale jsme jeden tým a budeme bojovat i za kluky. Jedeme tam vyhrát.