Do haly MFK (Kovona) si našlo cestu sedm desítek vyznavačů různých bojových umění, v nichž také mládež a děti soutěžily. Akce se zúčastnily kluby cvičící kung fu, kempo či karate.

„Dragon Cup jsme už pořádali v letech 2004 a 2005, ale protože nebyly finance ani realizační tým, následovala desetiletá pauza. Až nyní se k myšlence pokračovat v započaté tradici kladně postavila jak Nadace OKD, tak město, které věnovalo do turnaje krásné ceny a mohli jsme turnaj znovu zorganizovat na nějaké slušné úrovni," vysvětlil spoluzakladatel pořádajícího Survival & Kung fu club Karviná Jaroslav Szweda.

Na turnaj kromě místních regionálních oddílů přijelo i 26 borců z nedalekého Polska. „Doma jsou v širší špičce svých kategorií, jsou to ti, se kterými jsme už navázali určité kontakty. Pravidelně k nim jezdíváme na turnaje, teď konečně mohli i oni přijet k nám. Spolupráce se rozvíjí," pochvaluje si Szweda.

Ten upozornil na skutečnost, že polští závodníci jsou v tomto ohledu mnohem „vyzávoděnější," jelikož se účastní zahraničních turnajů pravidelně. „Poláci mají na rozdíl od nás to hlavní – finance. Takže si jezdí na turnaje po Evropě a nemusí se ohlížet jen na zeměpisnou dostupnost. Výhoda je, že i oni sami si na turnaje do Polska zvou zahraniční účastníky, takže i naši členové mají pak na jejich turnajích možnost konfrontace se zahraničím," vykládá dále hlavní instruktor karvinského klubu.

Domácí turnaj se nesl hlavně ve znamení cvičení sestav, takzvaných kata. Soutěžilo se v kata-hard, kata-soft, kata-weapon, dual system (sebeobrana) a semicontact team. „Klasické zápasy – kumite, jsme do programu zatím nezařadili. Konal se pouze lightcontact v kickboxu, ale do budoucna s mistrovskými zápasy počítáme," doplnil Szweda, který si pochvaloval vystoupení karvinských bojovníků. „Nějaké medaile zase cinkly, děcka se aspoň mohla předvést doma. Jsme spokojeni," ujistil.

Pohár pro nejvšestrannějšího závodníka turnaje získal Denis Filipek z pořádajícího klubu.

Velký ohlas sklidilo i vystoupení vojáků Armády ČR, kteří předvedli ukázku svého bojového umění neboli musada, které se používá při vojenských operacích pro boj zblízka.

Z VÝSLEDKŮ DOMÁCÍCH
Dual combat: 1. Jan Vlášek a Denis David Filipek, 2. Josephina Viktorová, 3. Dominik Miczek, Michal Válek, David Kormanec, David Juchelka
Kata se zbraní: 2. Denis David Filipek
Kata beze zbraně: 1. Denis David Filipek, 2. David Juchelka
Kata hard: 1. Denis David Filipek, 3. Jan Vlášek a Marek Kunz
Kata soft: 1. Denis David Filipek
Kickbox (do 40 kg): 1. Denis David Filipek