Pro domácí to byl vůbec první zápas sezony, neboť ten první „jarní“ v Žeravicích se nakonec nehrál, takže si Karvinští minulý týden udělali jen hezký výlet a mohli obdivovat zimní krásy Přerovska.

Šlágr kola měl celou dobu lépe rozehraný Vsetín. „Nastoupili jsme bez tří hráčů (Kawulok, Wozniak a Šťastný), což bylo znát. Navíc jsme se potýkali s nerozehraností,“ přibližoval nejlepší střelec MHK Karviná Jan Dudek. Valaši vedli celý poločas, v závěru se domácím alespoň povedlo korigovat na rozdíl dvou branek, takže se v šatně povzbuzovali, jak ve druhé části na soupeře nastoupí.

Opak byl pravdou a hrál převážně Vsetín. Karviné uškodilo vyloučení Pomahače po třetím dvouminutovém trestu, takže na lavičce zbyl jediný hráč na střídání. „Bylo patrné, že nás to celé rozhodilo, vůbec jsme si nevěřili a byli jsme skleslí,“ připustil Dudek.

Domácí se trápili a nakonec za stavu 18:24 nuceně brali oddechový čas, aby se poradili, jak dál. Do brány naskočil Daniel Nolč, aby byla nějaká změna a začaly se dít věci. Nolč svou branku zavřel, domácí se nadechli k mohutnému náporu a během sedmi minut bylo srovnáno na 25:25! Valaši nevycházeli z úžasu.

„Nakonec jsme měli ještě dvacet sekund na poslední útok, který už nám bohužel nevyšel. Škoda, mohli jsme to ještě otočit, ale to už by Vsetín asi nerozdýchal,“ smál se Dudek.

I tak je to domácí ztráta, navíc v kontextu kontumace karvinského zápasu v Polance v závěrečném utkání podzimu. Karvinští tam remizovali, ale nakonec ztratili i ten bod za neoprávněný start svého hráče Ondřeje Kawuloka. Obhajoba prvenství je nyní silně v ohrožení. MHK bude muset porazit vedoucí Holešov i Polanku a snažit se už nikde neztratit.

MHK Karviná – Zbrojovka Vsetín 25:25 (13:15)

MHK: Tabara, Nolč – Pindej 3, Niebroj, Dudek 9/2, Csöllei 9, Čavrnoch, Galata 1, Klima, Vančo 1, Pomahač 2.