O víkendu jej čekal pikantní duel právě proti Karviné, kterou Kladenští porazili 4:1 a jeden z gólů zaznamenal právě Barnošák.

Vždycky dobře naložený pořez z česko-polského pomezí si v létě na vsetínském Stoupa Cupu dokonce zahrál za polský národní tým, kde mu přezdívají Drtikole. Příhodné přirovnání pro důrazného hráče.

Takže pane Drtikole, jaký byl zápas proti „svým“?

S Karvinou to byl těžký zápas. Na to, že vyjížděli brzy ráno a museli být po cestě unavení, tak hráli velmi dobře. Hlavně na brejky a to se nám hraje vždycky špatně. Nicméně jsme chtěli vyhrát a to se povedlo.

Ilustrační foto
Orlová nabídne lidem bez domova nové místo k ohřátí i hygieně

V Karviné máte i hodně kamarádů, že? I když jste do Kladna přišel z Třince…

Já z Karviné pocházím, takže spoustu kluků znám velice dobře. Vesměs všechny a jsme přátelé. Rivalitu máme také, to je jasné, ale jen na hřišti, tam po sobě jdeme. Po zápase vychladneme, většinou u nějakého pivka (smích). Tentokrát si ale užívali jen oni po cestě zpátky, nás čekal v neděli ještě druhý zápas. Psali mi z dálnice. V neděli už nehráli, takže byli v pohodě.

S některými jste se dokonce pro Deník vyfotil…

Mám ty kluky rád. Jak Martina Římana, s nímž jsem hrával i v Třinci, tak Standu Židka, společně jsme hrávali i hokej. Kamarádi!

V Kladně nejste zase tak dlouhou dobu, přesto začínáte patřit k nejdéle sloužícím. Tým se mění, přicházejí nové a nové tváře, co vy na to?

Podle mě moc dobrá věc. Někde musí získat zkušenost a lepší se jim to povede u nás než jen v juniorce. Je to krok do budoucna a podle mě předvádějí skvělé výkony!

V obou víkendových zápasech jste splnil svou hlavní roli v týmu a skóroval. Spokojenost?

Jsem rád. Já se musím tlačit do brány, do střely. Je to můj úkol a i trenér Kadlec mi říká, abych nic nevymýšlel a tlačil všechno na bránu.

Když jsme u trenéra Kadlece, ten byl spokojenější s výkonem proti Dobřanům, za sobotu vás všechny moc nechválil. Nepodcenili jste trochu Karvinou?

To ani ne, spíš někdy takový zápas v sezoně přijde, že se úplně nedaří. Přesto jsme udělali tři body, což je hlavní. Nedělní zápas proti Dobřanům (8:2) nám sedl víc a pro oko fanouška to snad také bylo lepší.

Ve Fakultní nemocnici Ostrava stihl Karel Gott pokřtít před zraky nemocných dětí kalendář.
Seriál Deníku: Karel Gott očima novináře Jiřího Krušiny
Datyně vytěžily z těžkého domácího terénu tři body.
Tři body z rozbitého hřiště