V Drahotuších si zahrála se spoluhráčkou Vanessou Hurníkovou z Ostravy a turnaj jim vyšel. Zúčastnilo se jej 12 nejlepších dvojic dle vstupních bodů aktuálního beachvolejbalového žebříčku.

Děvčata byla rozdělena do čtyř skupin po třech dvojicích. Ve své skupině se hráčky z našeho regionu umístily na prvním místě, když porazily dvojici Hrobárová – Špalková z Přerova 2:1 na sety a dvojici Fabiánová – Kodetová z Prahy 2:0.

Ve čtvrtfinále narazily Makovcová s Hurníkovou na další pražský pár Šritterová – Šimonovská, které se v jiné skupině umístily na druhém místě. Díky dobrému servisu a lepšímu útoku se děvčatům povedlo i zde zvítězit 2:0 a byly v semifinále.

Tam na ně čekala děvčata ze Sokola Brno Matoušková s Jeřábkovou. První set karvinsko-ostravská dvojice vyhrála snadno 21:14. Ve druhém setu pak vedla dokonce 14:7, ale protihráčky změnily taktiku, přitvrdily na servisu a zlepšily útok, což vedlo k obratu na 17:21. V tiebrieku ale nakonec zvítězila Makovcová s Hurníkovou 15:11 a mohla se těšit na finále.

Pro Makovcovou to bylo další po 14 dnech, kdy si ho zahrála na turnaji v Brně. Do finále nastoupily proti dalším sokolkám Tomášové a Koblížkové. Brňanky nakonec udělaly méně chyb a po zásluze turnaj vyhrály, nicméně i druhé místo je pro Makovcovou a Hurníkovou pěkný výsledek.

„Doufáme, že se díky počtu bodů na žebříčku probojujeme i na MČR U22 na sokolském koupališti v Brně, které se blíží,“ zadoufala Marie Makovcová.