Oba zástupci našeho regiónu uspěli, ale zatímco u Orlové se to víceméně čekalo, Karviná mile překvapila na zlínských šachovnicích.
Další kolo je na programu až 17. ledna 2016. Karviná v něm bude hostit Kroměříž a Orlová zajíždí do Brna, kde nastoupí proti Moravské Slavii.

Slavia Orlová – BŠŠ Frýdek-Místek B 6,5:1,5

„I když tomu skóre nenapovídá, nebylo to pro nás lehké utkání," prozradil hned úvodem předseda orlovského klubu a kapitán Orlové Jiří Novák. Oba soupeři nastoupili v nejsilnějších sestavách a jedině Alexej Kislinski s přehledem vyhrál nad Vojtěchem Rojíčkem.

„Jinak to bylo na ostatních šachovnicích drama a velký boj. Třeba Karolína Olšarová bojovala na sedmé šachovnici s Tomášem Pechou pět a půl hodiny! Nakonec jsme to zvládli," oddechl si Novák.

Orlová se tím dostala na hranici osmi bodů a do klidného středu tabulky (5. místo).

Body: Kislinski, Talla, Krzyzanowski, Neděla a Rodhstein po 1, Olšarová, Zabystrzan po 0,5 – Pecha, Holeksa a Vesselovský po 0,5.

ŠK Zlín – ŠK Karviná 2,5:5,5

Kromě hráčů základní sestavy nastoupili Karvinští ve Zlíně i se dvěma Poláky – Maciejem Mroziakem a Mateuszem Kolosowským.
Střetnutí se od samotného začátku vyvíjelo lépe pro outsidera z Karviné. Snad jedině na první šachovnici měl mezinárodní mistr Kolosowski o něco horší pozici se zlínským Cyrilem Ponížilem, který také nakonec vyhrál.

„Jenže po dvou hodinách hry jsme získali vedení. Pomohl Tauš, který vyhrál, v těsném sledu za sebou následovaly tři vyhrané partie Mroziaka, Lysa a Sobka," pochvaloval si kapitán Karviné Lubomír Zimniok.

Za další půlhodinu skončily další partie. Karvinský Káňa si na šachovnici stál od začátku mnohem lépe než jeho soupeř, pak se však na delší dobu zamyslel, chyboval a partii prohrál. To ale nevadilo. Jaroslav Olšar remizoval a vítězství hostů pečetil Petr Poloch.

Karviná se tak osvobodila z pásma sestupu a s šesti body je na sedmém místě tabulky.

Body: Ponížil a Beneš po 1, Karlík 0,5 – Mroziak, Sobek, Poloch, Lys a Tauš po 1, Olšar 0,5.

Oldřich Horák