Jinak se bude věnovat dvoustovce a v rozhovoru pro Deník znovu zopakoval, že nepočítá se startem na podzimním MS v Dauhá. A to navzdory tomu, že před týdnem na štafetovém šampionátu v Jokohamě pomohl českému čtvrtkařskému kvartetu právě k účasti v Kataru.

Tomáš Wágner slaví další sezonní gól. Už jich má třináct.
Tomáš Wágner o soupeřích v baráži: Spekulovat je zbytečné

Při závodech v Japonsku si atlet pražské Dukly vyzkoušel, jak by mohla za čtrnáct měsíců vypadat aklimatizace před tokijskou olympiádou. „I když jsem na kempu v Koči naspal dostatek hodin, v noci jsem se budil a prvních šest sedm dní po příletu jsem byl v útlumu. Zhruba po týdnu se to ale srovnalo a při závodech jsem už byl v pohodě a časový posun mě nelimitoval,“ říká rodák z Havířova.

Přímý postup na mistrovství světa Masláka a jeho trenéra Dalibora Kupku nepřesvědčil, aby zkorigovali dřívější rozhodnutí v Dauhá nestartovat. „Opravdu ne. Pro štafetu je to možná škoda, ale myslím, že kluci mají i beze mě šanci na slušný výsledek a velmi dobrý čas,“ věří osmadvacetiletý atlet.

Pro nadcházející období nepočítá s jedním jasným vrcholem. „Nemám v plánu závod, na nějž bych se nějak speciálně chystal. Sezonu zakončím zkraje září a po nějakém volnu začnu nabíhat objem před olympijskou sezonou. Ta je pro mě důležitější,“ pokyvuje hlavou.

Karvinští házenkáři (v zeleném Jan Užek) přetlačili ve středu Plzeň a stav finálové série je tak vyrovnaný 1:1 na zápasy.
Házenkáři vrátili úder. Finále je srovnané

Maslák časem 20,46 drží český rekord i na dvoustovce. Jedním z jeho cílů bude tento čas vylepšit. „Samozřejmě na to cílím. Jsem dobře připravený a doufám, že to klapne. Jsem zvědavý na dvoustovkařskou konkurenci, ale myslím, že je zhruba stejná jako na čtyřstovce,“ přemítá. „Situace je taková, že nejlepší čtvrtkaři běhají hodně dobře i dvoustovku.“

Bude to holčička

O klasické trati na jedno kolo už loni prohlásil, že si od ní potřebuje odpočinout. Letos si ji zaběhne jen při domácím Odložilově memoriálu.

„A zřejmě ještě při štafetách. Mělo by to být na Evropských hrách a mistrovství Evropy družstev,“ pokračuje závodník, který se připravuje na období kolem 24. července, kdy má jeho žena Nella přivést na svět prvního potomka. „S volnem nepočítám, budu normálně trénovat, akorát na tu dobu neplánuju žádné závody. Už se těšíme. Má se nám narodit holčička,“ dodává s úsměvem nadcházející otec.

Druhý ročník orlovského Festivalu kávy a chuti příjemně překvapil velkou návštěvností i bohatostí nabídky.
OBRAZEM: Festival kávy a chutí překvapil a přilákal davy
Starosta Českého Těšína Bohumil Muroň prezidentem Václavem Havlem při jeho návštěvě města.
Těšín se loučí s prvním porevolučním starostou