Havířovští během listopadu prohráli tři zápasy v řadě. Pak ale zabrali, porazili rivala ze Slovanu, Litvínov a naposledy i Chomutov. „Bylo vidět, že se kvůli mistrovství světa hrálo po delší pauze. Hodně našich hráčů se jelo na šampionát podívat, proto jsme ani tolik netrénovali,“ uvedl po zápase vedoucí havířovského mužstva Pavel Kotula.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří už v deváté minutě vedli 2:0. Trenér Pavel Kožušník měl o přestávce k týmu proslov, který pomohl. Druhou třetinu domácí vyhráli a dostali se do vedení. „Věděli jsme, že na ně máme, vyhráli jsme i u nich. Bylo to jen o přístupu a o tom, abychom si zvykli na zápasové tempo,“ komentoval Kotula.

Hosté však nesložili zbraně a v závěrečné části zadělali ještě na drama. Nakonec rozhodla poslední pětiminutovka, během níž Torpedo nasázelo čtyři branky. Kotula však přiznal, že se domácí lavička o výsledek obávala. „Umíme totiž ztratit i vyhraný zápas. Hodně našich duelů končí o gól, protože na konci dostáváme hloupé branky,“ upozorňuje.

Exelsior nakonec nezaváhal a vyhrál 8:5. Svému soupeři tak v tabulce odskočil o tři body a je třetí. „Nebyl to sice moc záživný zápas, ale jsem rád, že jsme ho vyhráli. Bylo to velmi důležité, teď můžeme být zase klidnější,“ uzavřel Kotula.

Exelsior Havířov – Florbal Chomutov 8:5 (0:2, 3:0, 5:3)

Branky a nahrávky: 24. Tychtl (Kraus), 26. Klimeš, 34. Kozlík (Filip), 46. Feber, 55. Feber (Plášek), 56. Novotný (vl.), 57. Vilím, 60. Vilím (Stefan) - 6. Semerád, 9. Stibor (Novotný), 44. E. Štěrba (J. Štěrba), 48. Halej (Šafařovský), 59. Novotný (Šarša). Rozhodčí: Both – Černín. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 115.

Havířov: Stefan – Ošťádal, Plášek, Šochman, Kučera, Peřka – Filip, Bezděčík, Kraus – Klimeš, Vilím, Kozlík – Kloza, Feber, Tychtl. Trenér: Kožušník.