Porazili v něm po boji Českou Lípu a udrželi naději na přímý postup do čtvrtfinále, kam se podívá nejlepší šestice týmů po základní části. „To je náš cíl, ale samozřejmě se nebudeme zlobit ani za předkolo play off. Prostě chceme do vyřazovacích bojů, tak bych to shrnul," pousmál se trenér havířovského celku Filip Kubíček.

Jeho svěřenci měli výborný start do zápasu. Pak je postihl výpadek a nakonec první třetinu prohráli. Smůlu měl gólman Piško, jemuž za stavu 3:1 napadaly do sítě tři góly z pěti střel. „Začali jsme dobře, pak přišla trochu laxnost, to je docela častý případ v našem podání, a najednou jsme po úvodní třetině ztráceli," přibližoval Kubíček, který do druhé části poslal gólmana Kotulu. „Piško za ty góly nemohl, kluci mu nepomohli, ale rozhodl jsem se něco změnit a mužstvu znovu připomenout, jak bych si představoval založení útoku," ozřejmil trenér Pegresu, co se dělo v kabině.

Na tým zapůsobil psychicky a ve druhé periodě domácí skutečně předvedli mnohem zodpovědnější florbal. „Nechtěli jsme ustupovat z naší cesty, drželi se dál aktivního pojetí hry, a to i v poslední třetině, kdy jsme už hájili těsný náskok. V té druhé třetině se mi naše hra opravdu líbila, myslím, že jsme Lípu k ničemu pořádně nepustili," pochvaloval si Kubíček výkon svých svěřenců.

Třetí třetina byla ze strany Českolipských sehrána mnohem odvážněji. Tlačili se před Kotulovu branku, ten ale spoluhráče podržel. „Klíčové bylo, že jsme ustáli dvě oslabení. Hosté byli dost nervózní a my pak chvíli před koncem dali rozhodující gól na 6:4," doplnil Kubíček.

Hosté v úplném závěru ještě korigovali, ale to bylo vše. „Musíme si přiznat, že jsme měli i štěstí, byly tam nějaké tyčky, ale důležité jsou ty tři body. Snad nás to pozitivně naladí do sobotního utkání s Black Angels," pozval Kubíček havířovské diváky na závěrečné utkání roku, které bude mít charitativní podtext. Dobrovolné vstupné, jakož i další příspěvek z hráčské kabiny, totiž půjde dětem z Dětského domu Havířov, které si v rámci předprogramu zahrají florbal.

Hráči Pegresu se fanouškům představí v replikách dresů z roku 1995, kdy byl klub založen a půjde tak o úplně první dresy havířovského klubu. Hráči pak slíbili, že za každý gól v síti Pražanů přispějí dětem další stokorunou. Takže si lze jen přát, aby domácí trefovali co nejčastěji. Začíná se v 15 hodin.

Florbal Pegres Havířov – Pullo Trade Česká Lípa 6:5 (3:4, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Beneš (Folwarczný), 10. Kozlík (Kožušník), 12. Mžyk, 24. K. Peřka (Kloza), 39. Mžyk (Kloza), 59. Kloza (K. Peřka) – 12. Ekl (Legner), 14. Slaný (Legner), 18. Ekl (Slaný), 20. Mlejnek (Slaný), 60. Ekl (Slaný). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. Diváci: 105.

Havířov: Piško (21. Kotula) – Vlach, Kučera, Šochman, Třaska, Beneš, Folwarczný – K. Peřka, Mžyk, Kloza – Kožušník, Krečmer, Kozlík – Plášek, Holeš, Kraus. Trenér: Filip Kubíček.