Řeč je o MMA (Mixed martial arts), který má také svou základnu v Havířově. Tento, jak se i občas říká „sport tvrdých mužů" učaroval nejednomu bojovníkovi. Jedním z nich je i čtyřiadvacetiletý Dušan Glezgo.

Kdy a jak jste se k bojovým sportům dostal?
„K bojovým sportům jsem se dostal přes bráchu a jednoho kamaráda, který mě přivedl na trénink.
Jsou tomu vlastně už dva roky."

Jak byste laikovi vysvětlil, co to vlastně MMA je? O co v něm jde a co je na něm nejtěžší?
„MMA je nejkomplexnější souhrn bojových dovedností a stylů, které mají vést k co nejefektivnějšímu vedení útoku či obrany, s ohledem na získání převahy nad protivníkem. Nejtěžší je na něm právě ta komplexnost bojových stylu. A to je právě to, co mě přitahuje."

Kolik máte za sebou zápasů, případně výher? Které si nejvíce ceníš?
„Za dobu těch dvou let jsem se zúčastnil celkem pěti soutěží. Ze tří z nich jsem si odnesl výhru. Nejvíce si však cením té poslední na PCF7 ve slovenském Prešově, kde se mi podařilo v prvním kole dát soupeři KO."

MMA je v zahraničí populárnější než v Čechách, kde mezi veřejnost proniká pozvolna. Máte dojem, že se tento stav zlepšuje?
„MMA je určitě nejpopulárnější bojový sport. A tak, jak si našel své místo v USA, v Polsku, Rusku, na Slovensku, najde si příznivce i v Čechách, kde se už rozjíždějí kvalitní galavečery. Půjde to jen a jen směrem nahoru! Stejně tak se zde objevují výborní bojovníci, velké talenty má i náš klub. Jsou jimi například Martin Jaroš, Niky Kosmel a hlavně za největší talent považuji Davida Skříšovského!"

MMA je populární i v souvislosti s tréninkovými kondičními programy. Docházejí do tělocvičny také zájemci jen kvůli kondici, pro které je bojový aspekt až na druhém místě?
„Určitě ano. Musím říct, že chodí i kluci, co chtějí jen lepší fyzičku a dostat se do formy a tělesné pohody!"

Váš oblíbený zápasník MMA?
„Pro mne to je určitě americký profesionální wrestler a zápasník Brock Lesnar."