„Vždy jsme z Valašska odjížděli bez bodu, ale všichni jsme věřili, že právě po těch posledních porážkách se zvedneme a dokážeme toto ‚prokletí' konečně prolomit," poznamenal manažer klubu Marian Zielina, jenž při neúčasti několika hráčů zasáhl také do hry coby hráč.

Úvod hostům vůbec nevyšel a brzy prohrávali 0:3. Dokázali se však zkoncentrovat na svůj výkon a postupně začali skóre otáčet ve svůj prospěch. „Začala nám fungovat obrana, která nám v posledních utkáních dělá problémy," připustil Zielina.

Tentokrát si hráči plnili své úkoly, přistupovali včas k protihráčům a maximálním úsilím eliminovali vsetínské útočné akce. Za obranou zachytal spolehlivě gólman Liszok (oba brankáři Liszok a Tabara patří v každém utkání k oporám týmu) a díky tomu si hosté vybudovali již do přestávky slušný šestibrankový náskok.

„Důležité bylo, že jsme se v útoku dokázali prosazovat prakticky ze všech postů. O přestávce jsme si jen řekli, že nesmíme polevit," přibližoval Marian Zielina.

I když ve druhém poločase rozhodčí začali přísněji posuzovat karvinské zákroky, takže hosté strávili větší část hry v oslabení, nedokázali na jejich vedení Valaši adekvátně reagovat. Skóre pouze zkorigovali, takže ze dvou bodů se zaslouženě radovali Karvinští.

Zbrojovka Vsetín – MHK Karviná 26:29 (13:19)

MHK: Tabara, Liszok – M. Zielina, Jaščenko 6, Kubík 4/1, Borový, Floksa 4, Heinz 1, Galuszka 2, Pomahač 2, Diviš 10/5.