Zatímco porážka na stolech českých mistrů se čekala, domácí nezdar s „kátéčkem“ byl bolestnější, byť soupeř před sezonou výrazně posílil příchodem nadstandardního hráče Martina Olejníka, pátého hráče českého žebříčku. Ale havířovský Petr David je na tomtéž žebříčku šestka, a tak byl jejich vzájemný zápas otevřený.

„Péťa měl dokonce mečboly, nakonec prohrál těsně 2:3. Ty body chyběly,“ uznal trenér havířovského mužstva Kamil Koutný.

Domácí měli v tomto utkání smůlu, neboť Radim Bako byl nemocný a nehrál vůbec (zastoupil jej Ivan Karabec) a Martin Koblížek naskočil do utkání nepříliš rozehraný, neboť týden předtím kvůli bolavým zádům nehrál. „0:4 to asi skončit nemuselo, ale s body jsme příliš nepočítali. Pražský tým je někde jinde než v minulých sezonách,“ uznal Koutný.

Předchozí duel odehráli jeho svěřenci na stolech úřadujících mistrů z El Niňa, a tam se s body nepočítalo už vůbec. „Přijeli jsme to tam zkusit, paradoxně jsme úplně bez šance nebyli, protože Bano vedl nad Kleprlíkem 1:0 a David s obranářem Kučerou měl utkání také slibně rozjeté. Prohrál ale 2:3,“ rekapituloval porážku Koutný.

„Oba pražské celky jsou aktuálně kvalitnější, s nimi by byl každý bodový zisk dobrý. S ostatními týmy už se dá hrát, tam je to otevřenější,“ přiblížil rozložení sil v letošním extraligovém ročníku Kamil Koutný, jehož tým nyní pojede bojovat o body k derby do Ostravy proti tamnímu TTC.

VÝSLEDKY

El Niňo Praha – Baník Havířov 4:0

Body: Kleprlík 2, Kučera, Prokopcov

Baník Havířov – KT Praha 0:4

Body: Vožický 2, Olejník, Pavelka