Dorostencům a nejmenším tenistům klubu se podařilo zvítězit ve svých skupinách a postoupit do vyšších soutěží družstev.

Dorostenci uspěli v oblastní soutěži a postupují do oblastního přeboru. Takzvaní baby tenisté do 9 let se rovněž posunují z oblastní soutěže do oblastního přeboru.

Obě družstva prošla soutěžemi bez porážky. Dorostenci bez větších problémů. Největšího rivala v boji o postup, TK Vítkovice, porazili na zápasy 7:2. „S výsledky jsem spokojený. Podařilo se splnit naše cíle, dětem to pro jejich rozvoj jedině prospěje,” uvedl sportovní manažer klubu a trenér Patrik Malinowski.

Za úspěchem dorostenců stojí zejména sestava Jan Bujok, Jan Rodák, Jiří Bollog, Jan Krahulec, Tereza Daníšková a Claudia Rduch. „Všichni hráli dobře a rozhodující zápas s Vítkovicemi přesvědčivě vyhráli. Konečně jsme zase měli kvalitní dorostenecké družstvo,” konstatoval Malinowski.

A zde úspěšný tým babytenisu. Zleva Ondřej Uvíra, Zuzana Krahulcová, trenér Jan Orság, Matyáš Orság a Jan Paloch.Zdroj: MTK Karviná

V sestavě družstva baby tenisu nejčastěji bodovali Jan Paloch, Matyáš Orság, Matyáš Palupa, Ondřej Uvíra a Zuzana Krahulcová. „Velký dík patří rodičům, že poctivě jezdili s dětmi na zápasy, díky čemuž jsme uspěli i na kurtech silných soupeřů v Opavě nebo Nové Vsi,” podotkl k úspěchu nejmenších tenistů trenér Malinowski.

Do soutěží rovněž zasáhli starší žáci, kterým se podařilo udržet v oblastním přeboru díky šestému místu. O jejich záchraně rozhodlo lepší skóre ze vzájemných zápasů.

Sestup tak pravděpodobně čeká pouze družstvo mladších žáků, pokud se nezmění rozložení družstev v soutěžích. „Nastupovali v sestavě, kdy většina žáků hrála svá první soutěžní utkání, což se projevilo,” uznal Malinowski.     

V současné době trénuje v karvinském tenisovém klubu MTK zhruba 80 dětí. Podle Malinowského klub vděčí za dobré podmínky na bývalých kurtech Kovony především městu. „Chceme se posouvat nahoru a bez dobrých podmínek by to nešlo. Věřím, že příští rok se nám podaří naše rostoucí výkony potvrdit,” uzavřel Patrik Malinowski.

Radim Kijonka