Slovan Havířov – EKODIVIZE Opava 4:4

„Opavě chybělo několik hráčů základní sestavy, a tak jsme věřili v plný bodový zisk,“ přiznal zástupce havířovského kapitána Aleš Kubeczka. „Do vedení jsme šli po povedeném výkonu Wiewiory, který za nás nastoupil poprvé,“ přiblížil.

Hosté však bodovali proti Szczepankovi a právě Kubezkovi. V časové tísni nedotáhl k výhře svou partii Neděla, kterému se soupeř vysmekl věčným šachem, a tak srovnal až Beran. Další partie skončily smírem. Rozhodnout mohl Valenčík, ale po boji se nakonec rozešel s Pardym smírně i on.

Body: Wiewora a Beran po 1, Neděla, Jaworski, Valenčík a Kaminský po 0,5 – Byma a Záleský po 1, Rakús, Mužík, Pardy a Vícha po 0,5.

Slavia Orlová B – Baník Havířov 4:4

V okresním derby se béčko Slavie rozešlo smírně s Baníkem Havířov. Opět bodovala Karolína Olšarová.

Body: Olšarová, Sieber a Horváth po 1, Tomaszewski a Kostka po 0,5 – Bulava, Baier a Vízner po 1, Kolář a Podlesný po 0,5.

ŠK Karviná – Třinec B 3,5:4,5

Sestra Olšarové Tereza Rodshtein opět bodovala za Karvinou a byla jediná, kdo vyhrál, což domácí stálo cenné vítězství. „Tereza zdolala svou reprezentační kolegyni Olgu Sikorovou, jenže pak jsme chybovali na páté a osmé šachovnici, a tak dva body šly hostům,“ přibližoval karvinský kapitán Lubomír Zimniok.

Další výhru už ale Karviná neuhrála. Nadějně vypadaly poslední hrané partie Olšara a právě Zimnioka, ale i ty skončily „plichtou“.

Body: Rodshtein 1, Poloch, Mikrut, Kubicka, Olšar a Zimniok po 0,5 – Pilch a Schoupal po 1, Fargač, Tymrakiewicz, Sikora, Cupek a Kvíčala po 0,5.

Oldřich Horák