Havířovanky měly těžkou úlohu, neboť v Jablonci ani v Mladé Boleslavi se nevyhrává. „Přesto jsme to aspoň v tom Jablonci chtěly zkusit, soupeř je pořád silný, ale už ne tak jako v poslední sezoně. K tomuto utkání jsme upínaly naděje,“ přiznala trenérka havířovských děvčat Iveta Rašková.

Bižuterie Jablonec n. N. – BK Havířov 82:69 (39:37)

Havířovanky vyjely na sever Čech v jakž takž kompletní sestavě, tři čtvrtiny zápasu se držely (55:52). „Soupeřky byly silovější, my měly v týmu pořád ještě čtyři juniorky, oproti dospělým jabloneckým ženám jsme to pod košem neměly snadné,“ upozornila trenérka na výškovou i hmotnostní převahu domácího družstva.

Urostlejší Jablonečanky si míče přehazovaly nad hlavami Havířovanek, kterým osobní obrana nebyla platná, a tak se uchýlily k zónové, která už na domácí platila. „Bohužel nakonec ta fyzická převaha byla znát. Pro nás jako pro mladý tým je každá taková zkušenost přínosná, holky se mohou otrkat,“ snažila se najít na utkání pozitiva Iveta Rašková.

Rozhodčí: Kejklíček, Šenk. Trestné hody: 25/15:11/8. Trojky: 5:7. Fauly: 15:23. Diváci: 41.

Havířov: N. Rašková 13, A. Kopecká 15, Menšíková 6, Lacinová, Paťorková 21, Kuběnová 2, Drtilová 12, Milotová.

ŠKO-Energo Mladá Boleslav – BK Havířov 77:56 (43:34)

V Mladé Boleslavi, která patří k favoritům soutěže, se dalo jen překvapit. Bez N. Raškové a A. Kopecké to bylo složité, přesto se hostující hráčky i v šesti lidech snažily. „Hrálo se nám celkem dobře, styl hry soupeře nám sedí, už doma jsme s nimi hrály pohledný basket. I Boleslav měla výškovou převahu, ale holky se dlouho držely, za výkon je musím pochválit,“ přiznala trenérka Rašková.

Ve vyrovnané tabulce drží Havířovanky devátou pozici, ale šestá Sparta je na dostřel. O tom, zda si zahrají vyřazovací část, se s největší pravděpodobností rozhodne příští víkend 9. a 10. února, kdy Havířov hostí Aritmu a Spartu, což jsou sousedé v tabulce. „Pak už bude zbývat jen výjezd do Brna. Doma prostě musíme zabrat. Play off by pro nás znamenalo klid do konce sezony,“ ví dobře Iveta Rašková.

Rozhodčí: Musil, Balog. Trestné hody: 6/6:14/13. Trojky: 1:5. Fauly: 14:12. Diváci: 120.

Havířov: Menšíková 2, Lacinová 14, Paťorková 21, Kuběnová 10, Drtilová 7, Milotová 2. Trenérka: I. Rašková.