Zásluhou Edity Piprekové si navíc do své bohaté sbírky úspěchů připsali na konto cenný kov v podobě bronzové medaile.

Druhý únorový víkend proběhlo v Praze mistrovství ve vícebojích a chůzi, týden nato se rozdávaly mistrovské tituly opět v Praze, a to v hlavní kategorii mužů a žen. Poslední víkend v tomto měsíci bylo na programu mistrovství ČR pro kategorie dorostenecké a juniorské, které proběhlo v Ostravě.

Na chodecké závody vyslal havířovský oddíl pouze jediného závodníka, který měl splněný výkonnostní limit. Byla jím žákyně Edita Pipreková, která si výrazně posunula osobní rekord na 18:11,11 min. a vybojovala v těžké konkurenci skvělé třetí místo.

close Edita Pipreková s bronzovou medailí z MČR v chůzi. info Zdroj: AO Slavia zoom_in

Pipreková rozcházela závod v rozumném tempu, které po celý závod rovnoměrně držela a 500 metrů před cílem utrhla frýdeckou Amálii Mynářovou, která s ní bojovala o bronz. První skončila suverénním výkonem Ema Klimentová z AK Šternberk a druhá došla Kateřina Nedvídková z AC Rumburk.

„Třetí místo je super, překvapilo mě to. Popravdě jsem vůbec nečekala, že bych mohla získat medaili, ještě navíc v osobním rekordu. Paráda,“ radovala se talentovaná chodkyně.

Závod žáků se stal kořistí Adama Zajíčka z Poruby, kterého trénuje bývalý havířovský chodec Karel Ketner.

Žákovské kategorie měly na chodeckém programu trať dlouhou 3 000 metrů, což na dvěstěmetrovém halovém ovále znamenalo patnáct kol.

Ožanovi uškodil kontakt

Na mistrovství mužů a žen závodili a reprezentovali Havířov dva atleti. Lukáš Ožana v běhu na 800 m mužů mile překvapil, když si v prvním rozběhu celkem s jistotou pohlídal druhé místo a postoupil do nedělního finále. Navíc v novém osobním halovém rekordu 1:54,51 min.

Ve finálovém závodě měl ihned po startu kontakt, po kterém upadl a ztratil důležité vteřiny, které už nedohnal. Skončil osmý.

Druhým závodníkem byl Matěj Linhart, který v běhu na 60 m překážek zaběhl čas 8,97 s. Tento výkon na postup do finálové osmičky nestačil a znamenal celkové 21. místo.

Tradičně se prosadili havířovští odchovanci Jaroslav Bába ve skoku vysokém a Pavel Maslák v běhu na 200 m. Oběma se ve svých disciplínách podařilo vyhrát, ale ne tak jednoznačně jak bývalo zvykem. „S časem nejsem vůbec spokojený. Chtěl jsem běžet rozhodně rychleji. Ani pocitově se mi neběželo moc dobře. Nebyl to můj klasický běžecký projev. Věřím, že si teď odpočinu, trošku potrénuju a v Birminghamu na halovém mistrovství světa to bude mnohem lepší," uvedl Maslák.

close Pavel Maslák byl jako odchovanec havířovské atletiky vidět. S výkonem však spokojen nebyl. info Zdroj: AO Slavia zoom_in

V ostravské hale závodili o mistrovské medaile dorostenci a dorostenky (16 a 17 let) a junioři a juniorky (18 a 19 let).

Slavii Havířov reprezentoval v běhu na 800 m dorostenců Vojtěch Zecha, který však nesplnil roli adepta postupu z rozběhu a skončil celkově na 16. místě. Bohužel se projevil čtrnáctidenní tréninkový výpadek způsobený nemocí.

Zato ve skoku dalekém juniorů potvrdil roli favorita bývalý Havířovan Jakub Bystroň, hájící momentálně barvy SSK Vítkovice. Solidním výkonem 7,20 m zvítězil.

Ještě před republikovými šampionáty proběhlo mistrovství Moravy a Slezska pro všechny věkové kategorie. Zde se i díky menší konkurenci prosadili havířovští koulaři. Na druhém místě skončil Radim Štefek, hned za ním na třetím Rostislav Kyzlink.

Umístění závodníků AO Slavia Havířov v halové sezóně 2018

Mistrovství ČR v hale:

3. Edita Pipreková (starší žákyně) chůze na 3 000 m - 18:11,11

8. Lukáš Ožana (muži) 800 m - 1:54,51

16. Vojtěch Zecha (dorostenci) 800 m - 2:06,52

21. Matěj Linhart (muži) 60 m překážek - 8,97

Mistrovství Moravy a Slezska v hale:

2. Radim Štefek (muži) koule - 13,03

3. Rostislav Kyzlink (muži) koule - 12,47

4. Edita Pipreková (starší žákyně) chůze na 3000 m - 19:16,66

4. Daniel Přeček (muži) tyč - 4,22

4. Matěj Linhart (muži) 60 m překážek - 8,71

5. Lukáš Ožana (muži) 800 m - 1:56,83

14. Aneta Pavlisová (dorostenky) koule - 9,09

16. Stanislav Záleský (muži) 3 000 m - 9:36,47

20. Stanislav Záleský (muži) 1 500 m - 4:32,63